„British Airways“ – didžiausios avialinijos Jungtinėje Karalystėje

British Airways“ yra nacionalinės Jungtinės Karalystės avialinijos, įsikūrusios Waterside, šalia pagrindinio savo oro mazgo, esančio Londono „Heathrow“ oro uoste. „British Airways“ dideles bazes taip pat yra įsikūrusi Londono Gatviko bei Londono City oro uostuose. „British Airways“ yra didžiausia JK oro linija pagal parko dydį, tarptautinių skrydžių ir tarptautinių vietovių skaičių.

british airways

British Airways lėktuvai

Kadangi šios avialinijos, 2007 metais pardavusios „BA Connect“ Britanijos regioniniam vežėjui „Flybe“, panaikino visus tiesioginius skrydžius į užsienį iš kitų JK oro uostų nei „Heathrow“, Gatviko ir Londono City oro uostas, visi „British

Airways“ keleiviai, pradedantys savo kelionę ne Londono oro uostuose, privalo pasiekti šį miestą.

„ British Airways“ ir „Iberia“ susijungimas

2009 m. lapkričio 12 d. „British Airways“ patvirtino preliminariai susitarusi dėl susijungimo su „Iberia“ bendrove. Dviejų vežėjų susijungimas lems trečios didžiausios pasaulio avialinijos, kalbant apie metines pajamas, bei antros didžiausios oro linijų grupės Europoje atsiradimą. Sandoris buvo patvirtintas 2010 m. balandžio 8 d. Tikimasi, kad susitarimas bus įgyvendintas iki metų pabaigos.

British Airways“ yra viena „OneWorld“ avialinijų aljanso steigėjų drauge su kitomis keturiomis oro linijų bendrovėmis: „American Airlines“, „Cathay Pacific“, „Qantas“ ir jau nebeegzistuojančios „Canadian Airlines“ avialinijos. Aljansas tapo trečiuoju didžiausiu oro linijų aljansu po „SkyTeam“ ir „Star Alliance“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *