Afganistano miestai

Afganistanas – ne visiems itin maloni šalis. Tačiau dauguma žmonių klysta, jeigu bijo čia keliauti. Iš tiesų galbūt dauguma bijo rizikos, tačiau gražiausi Afganistano miestai viską atperka.

Afganistano_miestai

Afganistano miestuose vis dar jaučiama gili senovė

Vienas lankytinų miestų yra šalies sostinė Kabulas. Čia gausu gražių vaizdų, o ir pats miestas tesiog žydi išmintimi – juk jam per 5000 metų!

Kabulas garsėja įspūdingais turgais, išsidėsčiusiais siaurose, ir ilgose gatvelėse. Taipogi čia verta aplankyti pirmąjį prekybos centrą, na ir pats miestas nestokoja lankytinų muziejų.

Būnant šiame mieste itin verta aplankyti Id Gah, Abdul Rahman mečetes, nereikėtų pamiršti, ir fakto, kad čia nemažai mauzoliejų – vieni iš gražiausių – Tamim Ansar, bei Timur Shah Durrani.

Šiame Afganistano mieste yra trys pagrindiniai muziejai tai yra – Nacionalinis Afganistano muziejus, Nacionalinė Afganistano galerija, bei Negaristani Milli muziejus.

Afganistano miestas, kurį itin verta išsaugoti

Dar vienas lankytinas Afganistano miestas – Heratas. Visai neseniai šis miestas buvo vienas iš svarbiausių Azijos kultūrinių centrų. Šiuo metu miestas vis dar neprarado savo žavėsio ir traukia visus turistus puikiais objektais. Taipogi ankščiau Herate buvo nesuskaičiuojama daugybė itin gražių minaretų. Visgi dėl karinių konfliktų, ir pastoviai važinėjančių sunkiasvorių mašinų dauguma jų išgriuvo, ir UNESCO ėmėsi darbo, kad jie galėtų būti apžiūrinėjami turistų.

Itin verta aplankyti Herato citadelę, kurioje dabar dar yra įsikūręs Nacionalinis Herato muziejus (tiesa, laikinai). Verta pamatyti karalienes Goharshados mauzoliejų, bei itin gražią Masjid-e Jame mečetę.

Jūsų dėmesio nusipelnė ir Bamijanas, miestas Afganistano širdyje.

Šiame mieste susimaišo Irano ir Europos idėjos, tad miestas turi savito gražumo. Beje, freskos čia pasiskolintos iš Kinijos, tad čia rasime ir Rytų Kultūros likučių.

Taipogi šį miesta garsina Budos statula. Deja iš jų liko tik likučiai, kadangi Talibanas sunaikino didžiąją statulų dalį remdamiesi tuo, kad tai jos yra nepagarbios Alacho atžvilgiu.

Vienaip ar kitaip, visi šie Afganistano miestai turi kažką savo, kas verčia turistą atvažiavus į šią šalį apsilankyti..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *