Afrikos valstybės

Itin šiltas oras, išskirtinis kraštovaizdis, įdomi kultūra, nematyti gyvūnai, arba tesiog egzotika. Štai kas vienija visas Afrikos valstybes.

Antras pagal dydį pasaulyje žemynas dažnai susilaukia ne  itin teigiamų nuomonių, dėl  ekonominės padėties, tačiau vienaip ar kitaip kokios Afrikos valstybės išsiskiria savo patrauklumu turistui?

Afrikos-valstybės

Šalis, globojanti Nilą

Turbūt kiekvienas žinome apie šalį, į kurią nuvykti pasilepinti saule yra labai paprasta. Taip aš turiu omenyje Egiptą. Egiptas garsėja senųjų civilizacijų palikimu: piramidėmis, faraonų kapais, šventyklomis, sfinksu. Taipogi šioje šalyje rasime ir seniausią, bei vienintelį išlikusį pasaulio stebuklą – Cheopso piramidę. Negana to, čia puikūs viešbučiai. Net 3-ų žvaigždučių viešbutyje galėsime patenkinti savo patogumus.

Vakarų karalyste

Tačiau tai toli gražu ne vienintelė Afrikos valstybė, kurią vertėtų aplankyti. Marokas turėtų būti ne ką mažiau dominantis objektas tiems kam įdomūs įvairūs architektūriniai paminklai. Prekybos centruose apstu įvairių žalvario dirbini, o sodai, kaip ir pastatų fasadai – autentiški. Nors dalis meno buvo įtakota Prancūzijos, šalies menas išlaikė savo savitumą. Taipogi turėsite puikia progą pakeliauti Sacharos dykuma – ji praktiškai iš visų pusių supa Maroką.

Moterimis besirūpinanti šalis

O galbūt jums įdomi bene vienintelė Afrikos valstybė, kurioje moterys yra itin gerbiamos, ir šios yra labiau išsilavinusios už vyrus? Aplankykite Alžyrą, šalį, kurios krantus skalauja viduržemio jūra, bei valstybę, kuri yra stipriai paveikta Islamo religijos ir Prancūziškos kultūros. O kaip gi neapsilankius Anaboje, viename iš Alžyro kurortų, kuriame galime rasti beveik tūkstančio metų senumo Sidi bou Merouan mečetę, bei pamatyti Hippo Regius – Romos laikais klestėjusio romėnų miesto liekanas.

Daugiausia valstybinių kalbų turinti šalis

Visgi gal jums įdomi Afrikos valstybė, kurioje yra net 11 valstybinių kalbų? Pietų Afrikos Respublika jus sužavės visada žaliuojančiu, ir Afrikos stebuklu vadinamu Blaido upės kanjonu, ar Drakeno kalnais, kuriuose galime rasti aukščiausią PAR vietą – Mafadį. O gal jus sužavės Durbano pakrantės prie Indijos vandenyno, ar nuostabi Keiptauno panorama, šalia kurios galime rasti Stalo kalną, bei Gerosios Vilties kyšulį? Čia taipogi rasime savo grožiu išsiskiriantį Mabalingvės rezervatą

Ir tai nevienintelės Afrikos valstybės kurias reikėtų aplankyti. Galbūt kaikurios neatrodo įdomios, tačiau nereikėtų apsigauti – jei mėgstate egzotiką, čia rasite daug įdomių vietų, kurioms aprašyti neužtektų penkių tokių straipsnių…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *