Airbaltic Bagažo gabenimo sąlygos

airBaltic bagažas – tiek rankinis, tiek registruotas, turi neviršyti nustatytų išmatavimų.

airBaltic Rankinis bagažas

Kiekvienas keleivis (išskyrus kūdikius) į lėktuvo saloną gali pasiimti: Verslo klasės keleiviai – 2 vienetus AirBaltic rankinio bagažo; Ekonominės klasės keleiviai – 1 vienetą AirBaltic rankinio bagažo, ne daugiau kaip 8 kg svorio. AirBaltic rankinį bagažą reikia laikyti po kėde, esančia priešais keleivio vietą, arba virš keleivio vietos esančioje lentynoje. AirBaltic bankinio bagažo išmatavimai negali viršyti 50x40x23 cm.

Bagažas oro uoste

Bagažas oro uoste

Riboto mobilumo AirBaltic keleiviams leidžiama į lėktuvo saloną pasiimti pagalbines priemones, jei tai nepažeidžia saugumo taisyklių.

AirBaltic registruotas bagažas

Verslo klasė – ne daugiau kaip 3 vienetai nemokamo AirBaltic registruoto bagažo, kurio bendras svoris neviršija 30 kg.

Ekonominė Flex klasė – ne daugiau kaip 1 vienetas nemokamo AirBaltic registruoto bagažo, kurio bendras svoris neviršija 20 kg.

Ekonominė klasė – mokant už AirBaltic bagažą kartu su skrydžio bilietu airBaltic.com svetainėje skrydžiui į vieną pusę taikomas EUR 15 / LTL 50 mokestis už kiekvieną registruotą bagažo vienetą. Bendras visų lagaminų svoris turi neviršyti 20 kg svorio. Už kiekvieną papildomą AirBaltic bagažo vienetą, o taip pat už pirmą registruoto bagažo vienetą, už kurį nėra sumokėta kartu su bilietu, taikomas EUR 15 / LTL 50 mokestis kiekvienam skrydžio segmentui. Kituose pardavimo kanaluose AirBaltic bagažo (bendras svorio limitas – iki 20 kg) registracjos mokestis yra EUR 20 / LTL 70 už vieną vienetą skrydžiui į vieną pusę ne BalticMiles nariams, o BalticMiles nariams taikomas EUR 15 / LTL 50 mokestis.

Įsidėmėkite, kad sumokėjus už papildomą registruoto AirBaltic bagažo vienetą, svorio limitas nepadidėja. Jeigu nesumokėjote už bagažą rezervuodami bilietą, pasinaudokite mūsų siūloma paslauga „Sumokėk už bagažą“.

Jeigu bendrasis Jūsų bagažo svoris viršija leidžiamą svorį, taikomas papildomas EUR 15 / LTL 50 mokestis už kiekvieną viršytą kilogramą vienam skrydžio segmentui. Jeigu nemokamo AirBaltic registruoto bagažo svoris ir vienetų skaičius viršija numatytas normas, tuo pačiu metu yra taikomi bagažo viršsvorio ir vienetų skaičiaus mokesčiai. Viršsvorio mokesčius galima sumokėti tik airBaltic bilietų kasose. Įsidėmėkite, kad leistinas AirBaltic bagažo svoris nesumuojamas ir skaičiuojamas vienam žmogui.

Ekonomine (B) klase skrendantys verslo klientai nemokamai gali vežtis 2 AirBaltic registruoto bagažo, kurio bendras svoris neviršija 20 kg, vienetus.

Kūdikiai nemokamai gali turėti 1 AirBaltic registruoto bagažo vienetą  iki 10 kg ir vieną sulankstomą vaikišką vežimėlį/kėdutę.

Vienas keleivis gali registruoti iki 8 bagažo vienetų. Didžiausias leidžiamas vieno AirBaltic registruoto bagažo vieneto svoris – 32 kg.

Sumokėtas AirBaltic bagažo mokestis yra negrąžinamas. Jei skrydį vykdo kitas vežėjas (skrydžio numeris prasideda SK ar bet kokiu kitu kodu, o ne BT, ar skliausteliuose šalia skrydžio numerio rodomas kitos aviakompanijos kodas) gali būti taikomos kitos bagažo vežimo taisyklės. Todėl norėdami sužinoti bagažo gabenimo taisykles, susisiekite su airBaltic el. paštu: reservations@airbaltic.com.

Tarpkontinentiniuose skrydžiuose (pvz. į JAV arba Kanadą) yra leidžiamas tam tikras nemokamas bagažo vienetų skaičius. airBaltic bagažo mokestis nėra taikomas, jeigu biliete yra tarpkontinentinių skrydžių. AirBaltic nemokamo bagažo vienetų skaičiaus ir svorio apribojimus nustato airBaltic (jei airBaltic yra pirmojo kelionės segmento operatorius) arba transatlantinį skrydį vykdantis vežėjas (jei airBaltic nėra pirmojo kelionės segmento operatorius).

Kaip ir skrendant kitomis avialinijomis, registruotame AirBaltic bagaže negalima vežtis dūžtančių daiktų, tokių kaip akiniai, maisto, greitai gendantys produktai, kiti vertingi daiktai: pinigai, raktai, gydytojo paskirti vaistai, apyvartiniai čekiai, vertybiniai popieriai bei kiti vertingi dokumentai. Registruotame AirBaltic bagaže taip pat draudžiama vežti verslo dokumentus,  pasus ar kitus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, juvelyrinius dirbinius, tauriuosius metalus, asmeninius elektroninius/elektrinius prietaisus, tokius kaip vaizdo kameros, kompiuteriai, telefonai bei muzikos instrumentai.

Sporto įranga

Dviratis

Vieną dviratį vienam keleiviui leidžiama vežtis, jei nuimami dviračio pedalai ir pasukamas vairas. Į kiekvieną skrydį transportavimui priimamas ribotas dviračių kiekis. Apie planuojamą vežtis dviratį reikia informuoti iš anksto. Verslo klasės keleiviai dviratį gali vežtis nemokamai. Ekonominės klasės keleiviams taikomas EUR 30 (jei už bagažą ir bilietą mokama vienu kartu) arba EUR 40 / LTL 140 (jei už bagažą mokama atskirai) mokestis skrydžiui į vieną pusę. Maksimalus leistinas svoris – 32 kg.

Nardymo įranga

Verslo klasės keleiviai nemokamai gali vežtis vieną nardymo įrangos komplektą. Ekonominės klasės keleiviams taikomas EUR 30 (jei už bagažą ir bilietą mokama vienu kartu) arba EUR 40 / LTL 140 (jei už bagažą mokama atskirai) mokestis skrydžiui į vieną pusę. Maksimalus leistinas svoris – 32 kg.

Golfo inventorius

Verslo klasės keleiviai nemokamai gali vežtis vieną golfo įrangos komplektą, kurį sudaro: golfo krepšis, 14 golfo lazdų, 12 golfo kamuoliukų ir golfo batus. Ekonominės klasės keleiviams taikomas EUR 30 (jei už bagažą ir bilietą mokama vienu kartu) arba EUR 40 / LTL 140 (jei už bagažą mokama atskirai) mokestis skrydžiui į vieną pusę. Maksimalus leistinas svoris – 32 kg.

Slidinėjimo įranga ir snieglentės

Verslo klasės keleiviai gali nemokamai vežtis vieną slidinėjimo įrangos komplektą, kurį sudaro:

1) slidės, slidinėjimo batai ir slidinėjimo lazdos arba

2) snieglentininko batai ir snieglentė.

Ekonominės klasės keleiviams taikomas EUR 30 (jei už bagažą ir bilietą mokama vienu kartu) arba EUR 40 / LTL 140 (jei už bagažą mokama atskirai) mokestis skrydžiui į vieną pusę. Maksimalus leistinas svoris – 32 kg.

Žvejybos įranga

Žvejybos įranga susideda iš vienos meškerės, žvejybinio krepšio ir vienos masalo dėžutės. Visa įranga turi būti tinkamai supakuota.

Verslo klasės keleiviai gali nemokamai vežtis vieną žvejybos įrangos komplektą.

Ekonominės klasės keleiviams taikomas EUR 30 (jei už bagažą ir bilietą mokama vienu kartu) arba EUR 40 / LTL 140 (jei už bagažą mokama atskirai) mokestis skrydžiui į vieną pusę. Maksimalus leistinas svoris – 32 kg.

Kitas specialus bagažas

Vaikiškas vežimėlis

Vežamas nemokamai, jei rezervacijoje yra keliaujantis kūdikis (iki 2 metų amžiaus). Sulankstomas vežimėlis neįskaičiuojamas į bendrą leistiną bagažo kiekį.

Invalido vežimėlis

Keleiviui reikalingas invalido vežimėlis yra vežamas be jokių papildomų mokesčių.

Violončelės, kiti muzikos instrumentai ir trapūs daiktai

Muzikos instrumentas violončelė, kiti muzikos instrumentai ir trapūs daiktai gali būti priimami vežti keleivių salone – jie bus padėti į vietą šalia keleivio. Didžiausias tokio bagažo vieneto svoris negali viršyti 32 kg, o matmenų apribojimai yra tokie:

* violončelė: 35 x 50 x 150 cm (lėktuve Boeing) arba 35 x 40 x 135 cm (lėktuve Fokker);

* kiti daiktai: 43 x 45 x 95 cm (lėktuve Boeing) arba 42 x 43 x 85 cm (lėktuve Fokker).

Bilietus violončelei, kitiems muzikos instrumentams ir trapiems daiktams galima įsigyti tik airBaltic bilietų kasose arba kelionių agentūrose ir kartu su suaugusio keleivio bilietu. Violončelė su internetu rezervuotu suaugusiojo bilietu nebus priimama vežti. Jeigu jums reikia vežtis su savimi violončelę, kitus muzikos instrumentus arba trapius daiktus, prašom kreiptis į airBaltic bilietų kasas arba jūsų vietinę kelionių agentūrą.

Nedidelius trapius daiktus, muzikos instrumentus, kuriems nereikia papildomos vietos, leidžiama pasiimti į lėktuvo saloną kaip papildomą rankinį bagažą už specialų EUR 30 (jeigu už bagažą ir bilietą mokate kartu) arba EUR 40 / LTL 140 (jeigu už bagažą mokate atskirai) mokestį skrydžiui į vieną pusę. Keleiviui leidžiama turėti tik 1 papildomą rankinio bagažo vienetą, jo svoris negali viršyti 8 kg, o matmenys 50 x 40 x 23 cm; net jeigu keleivis sumokėjo už papildomą rankinį bagažą, registracijos agentas pasilieka teisę apriboti rankinį bagažą iki minimumo.

Stambieji daiktai, muzikos instrumentai, vaiko/kūdikio automobilinės kėdutės ir kt., kurie negali būti gabenami keleivių salone, yra įskaičiuojami į bendrą leistiną bagažo kiekį. Už kiekvieną papildomą bagažo kiekį ar viršsvorį yra taikomas EUR 15 mokestis. Prašymas gabenti stambius daiktus turi būti iš anksto pateiktas airBaltic bilietų pardavimo biure. Didžiausias leistinas kiekvieno bagažo vieneto svoris – 32 kg.

Jei pageidaujate vežtis tam tikrą bagažą, kuris čia nebuvo paminėtas (pvz.: kita sportinė įranga, ginklai, kiti muzikos instrumentai ir kt.), išsamesnės informacijos teiraukitės airBaltic bilietų pardavimo biuruose arba atstovybėse.

Sumokėtas bagažo mokestis yra negrąžinamas.

Kadangi lėktuvuose specialiam bagažui vežti skirta vieta yra ribota, prašome susitarti su mumis dėl specialaus bagažo vežimo iš anksto. Prašom kreiptis į airBaltic bilietų pardavimo biurus ar atstovus.

Nevežami daiktai

Saugumo sumetimais, žemiau nurodytų daiktų ar medžiagų negalima vežti keleivių bagaže:

* dujos – (suslėgtos, užšaldytos, degios, nedegios, nuodingos), pvz., kempingo dujos, butanas, skystas azotas, suslėgtų dujų balionai, akvalango balionai, aerozoliai;

* korozinės medžiagos – rūgštys, šarmai, baterijos su skystu elektrolitu, gyvsidabris ir prietaisai, turintys gyvsidabrio;

* sprogstamosios medžiagos – šaudmenys, fejerverkai, signalinės raketos, pistoletai, amunicija, taip pat tuščius šovinius, pistoleto galvutes;

* degios skystos ir kietos medžiagos – dujos žiebtuvėliams, dažai, skiedikliai, degtukai, kiti greitai užsidegantys daiktai, savaime užsidegančios medžiagos; medžiagos, kurios reaguodamos su vandeniu skleidžia degias dujas;

* radioaktyvios medžiagos;

* dokumentų bylos ir aplankalai su įdiegtomis apsaugos sistemomis; ličio baterijos ir / arba pirotechninės medžiagos;

* oksiduojančios medžiagos, pvz., balinimo medžiagos ir peroksidai;

* nuodingos (toksinės) ir infekcinės medžiagos – insekticidai, herbicidai, virusai;

* kiti pavojingi daiktai.

Jei nesate tikri dėl to, ar tam tikri Jūsų daiktai gali būti transportuojami ar ne, ir jei gali, tai kaip jie turi būti supakuoti, dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į airBaltic bilietų pardavimo biurus ar atstovybes.

Skysčių vežimo iš ne Šengeno šalių saugumo taisyklės.

Jūs negalite neštis jokių skysčių arba gelio tipo gaminių, pirktų ne Europos Sąjungos oro uostuose, kai atliekamas saugumo patikrinimas ES oro uostuose persėdimų arba skrydžių laukimo metu.

Įsidėmėkite!

Bendrovė airBaltic bet kuriuo metu gali vienašališkai pataisyti arba atšaukti šią informaciją.One thought on “Airbaltic Bagažo gabenimo sąlygos

  1. Nežinojau, kad ir dviratis gali būti priimamas keliaujant, gera žinia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *