„airBaltic“ mini 15 metų sukaktį

Penktadienį suėjo 15 metų, kai oro bendrovė „airBaltic“ 1995 m. spalio 1 d. pradėjo pirmuosius skrydžius. Pradžioje turėjusi du lėktuvus oro bendrovė išaugo iki didžiausio vežėjo regione, kuris metus tikisi pabaigti su 3 milijonais skraidintų keleivių, 34 lėktuvais ir daugiau nei 80 siūlomų maršrutų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Skandinavijos.

Airbaltic lektuvas

Airbaltic lektuvas

„airBaltic“ vadovų teigimu, per šį laikotarpį pasikeitė daug dalykų: lėktuvų padaugėjo nuo dviejų iki trisdešimt keturių, skrydžių tinklas išsiplėtė nuo penkių iki beveik 100 krypčių. „Baltijos šalyse oro bendrovė visą laiką augo, net ir šalis prispaudusios recesijos metu mums pavyko išlaikyti teigiamus veiklos rodiklius. Per visą šį laiką Baltijos šalyse ir Suomijoje aviacijos rinka gerokai išsiplėtė ir didžiausia to nauda tenka vartotojui. Pasižiūrėję į senuosius tvarkaraščius, kainas ir verslo ataskaitas, matome, kaip vos per kelis paskutiniuosius metus ūgtelėjo skrydžių pasiūla ir sumažėjo bilietų kainos“, – pažymi oro bendrovės prezidentas Bertoltas Flickas.

„airBaltic“ buvo įkurta kaip oro bendrovė, iš ir į Baltijos regioną skraidinanti verslininkus. 2002-aisiais įvykdyta restruktūrizacija, siekiant įgyvendinti pigių skrydžių kainodarą ir pasiūlyti prieinamus tiesioginius skrydžius. 2008-aisiais oro bendrovė vėl pakoregavo savo veiklos strategiją, numatydama daugiau galimybių skristi jungiamaisiais reisais.

„airBaltic“ verslo pasiekimai buvo įvertinti tarptautiniu mastu. Neseniai oro bendrovė pelnė 2009/2010 metų oro bendrovės vardą (Gold Award), kurį suteikė Europos regioninių oro bendrovių asociacija. Taip pat „airBaltic“ gavo pasaulinį apdovanojimą už verslo restruktūrizavimą – „Phoenix Award 2010“. Šią savaitę Pasaulio pigių skrydžių oro bendrovių kongrese Londone oro bendrovei įteiktas specialus apdovanojimas, įvertinantis jos kaip hibridinės aviakompanijos pasiekimus.

Viso per 15 metų „airBaltic“ skraidino apie 14 258 697 keleivius ir atliko beveik 300 000 skrydžių. Oro bendrovės darbuotojų skaičius išaugo nuo 200 veiklos pradžioje iki 1704 dabar.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *