Airijos miestai

Airija – šalis tiems, kas nori pasigrožėti žaluma, bei šiek tiek atvėsti. Oras čia dažnai drėgnas, tačiau būtent to ir reikia kai kuriems žmonėms. Bet kokius šios šalies miestus reikėtų apžvelgti?

Dublino taverna

Airijos miestai garsėja savo smuklėmis

Airijos miestas garsėjantis tavernų skaičiumi

Dublinas – Airijos sostinė. Jis garsėja smuklėmis – čia jų yra per 700, ir visos jos skirtingos!

Dauguma yra susidarę blogą įvaizdį apie Dubliną – galvoja, kad čia visada lyja, visi žmonės gyvena nepritekliuje, o pats miestas – negražus. Ir visgi jie klysta – čia galime rasti prabangią pilį, arkomis, bei kolonomis pasidabinusį nacionalinį muziejų. Savo grožiu garsėja ir paštas O‘Konelio gatvėje, bei klasikinė NMP katedra.

Senasis airių parlamento pastatas, kuris visiems primena senąją Dublino prabangą taipogi sužavi visus Dublino lankytojus.

Korkas –  antras pagal dydį miestas Airijoje. Beje, šis miestas 2005 metais buvo Europos kultūros sostinė, tad čia yra gan naujų objektų, o seni vis dar išpuoselėti.

Architektūra čia nėra jauna – nuo viduramžių iki dabarties. Turistui turėtų būti įdomu aplankyti nuo viduramžių čia stovinčią  Raudonąją abatiją.

Mieste yra dvi katedros – Šv. Marijos, bei Šv. Finbaro.

Šv. Patriko gatvė – pagrindinė šiame Airijos mieste. Šioje gatvėje kupina mažų, Airijos miestams būdingų parduotuvėlių.

Korko simbolis – Šanono bažnyčios bokštas. Rytinė, bei šiaurinė šio bokšto dalys nudažytos raudonu smiltainiu, o vakarinė, bei pietinė dalys – padengtos baltosiomis klintimis.

Galvėjus – greičiausiai besiplečiantis Airijos miestas. Šis miestas, įsikūręs vakarinėje Airijos pakrantėje, taipogi yra šios šalies kultūros centras.

Lynčo pilis šiame mieste, yra bene geriausiai išsilaikęs Viduramžių laikų statinys, o 1320 metais pastatyta Šv. Nikolajaus bažnyčia, yra seniausia iki dabar naudojama bažnyčia Airijoje.

Galvėjaus muziejus yra padalytas į dvi dalis. Viena iš jų – Fragments of a City. Joje eksponuojami įvairūs eksponatai susiję su miestu. Kita – On Reflection pasakoja, apie didžiausias airių žvaigždes nuo 20 amžiaus vidurio.

Tad tokie yra Airijos miestai – turintys savo stilių. Šioje šalyje žmonės linkę būti ramūs, bei pasinėrę į savo darbus. O kokie žmonės – tokie ir miestai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *