Jūs esate čia: Pradžia // Naudinga žinoti // Airijos žemėlapis

Airijos žemėlapis

06 20 2011 | Komentuoti


Airija – šalis įsikūrusi Europos šiaurės vakaruose. Turistai čia plūsta dėl šalies kultūros, bet ką apie Airiją gali pasakyti Airijos žemėlapis?

Airijos_Zemelapis

Airijos žemėlapis iš esmės kalnuotas tik šalies pakrantėse

Airija įsikūrusi Europos šiaurės vakaruose. Šią šalį, su artimiausia jos kaimyne, Didžiąja Britanija skiria Airių jūra, bei šiaurės kanalas.

Airijos plotas, nėra didelis, 84.241km2, tad dydžiu ji yra panaši į Lietuvą, tačiau gyventojų čia beveik dvigubai daugiau. Tad ir Airijos žemėlapis, rodantis Airijos gyventojų tankumą, bus pažymėtas ryškesnėmis spalvomis.

Airijoje gyvenančių tautų įvairovė čia didelė, kadangi imigracijos srautai yra gausūs.

Pati Airija (kaip ir Airijos žemėlapis) yra susiskirsčiusi į 4 provincijas: Konachtas (vakarai), Leinsteris (rytai), Miunsteris (pietūs), bei Ulsteris (šiaurė). Visos šios sritys yra susikirsčiusios į dar 32 mažesnes – apskritis.

Airijos žemėlapis gamtiniu požiūriu

Airijoje kalnai nėra labai aukšti, tačiau pati vietovė gan kalnuota. Praktiškai visa šalies pakrantė yra kalnuota, ir tik šalies vidurys – žemuma.

Šioje šalyje teka Šanono upė, kuri yra ilgiausia tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek Airijoje. Taipogi čia svarbios Blakvaterio, Bojno upės.

Nejus – didžiausias ežeras tiek JK, tiek Airijoje, tad kaip matome šalis gali pasigirti savo vandenimis.

Airijoje aukščiausias – Macgillycuddy kalnynas, kuriame ir yra aukščiausia šalies viršūnė – Karauntono kalnas. Tad Airijos žemėlapis pravers visiems keliaujantiems į šią nuostabią šalį.
Žymės:

Rašyti komentarą


Bilietai į Londoną
Skrydžiai iš Kauno
Kelionės į Turkiją
Autorinės teisės © 2017 PigiausiSkrydziai.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką PigiausiSkrydziai.lt sutikimą.