Akra

akra

Akra

Akra – gana negirdėtas, nepažintas ir retai kada linksniuojamas miestas. Tad susipažinkime – Akra – Ganos sostinė, esanti šalies pietryčiuose, Vakarų Afrikoje. Mieste gyvena beveik 2 milijonai žmonių, kurie kalba anglų ir Ga (šioji priklauso Nigerio-Kongo kalbinei šeimų grupei)  kalbomis.

Akra: praeities dvelksmas

Miesto istorija prasideda nuo gana neseno laikotarpio – XV amžiaus, kuomet teritorija tapo ga tautos valstybe (jie Akros miestą tuo metu vadino Nkran – liet.rudosios skruzdėlės). Ga tauta iki šiol kelia daug mįslių istorikams, tačiau manoma, kad ši tauta sudaryta iš senųjų Ganos pakrančių gyventojų. Jiems apsigyvenus Akros teritorijoje (dar vadinamame Aukso kranto regione) , miestas tapo žinomas visoje Europoje, buvo vykdoma pastovi prekyba, nešanti pelną vietinei ga tautai. Akroje netgi portugalai buvo pasistatę savo prekybinį fortą.

Nuo XVII amžiaus Akros miestui teko susidurti su sunkesniu etapu: aplink teritoriją pradėjo kauptis statomos tvirtovės (olandų, britų, švedų, danų). Prasidėjo kolonijinis metas, kuomet Akra atiteko britams ir tuomet susiformavo dabartinis miestas.

Kaip ir visame pasaulyje, XX amžiuje prasidėję maištai pasiekė ir Ganą, kuri sukilo 1948 metais (ypač Akroje), o 1957 metais šalis pasiekė savo tikslą – atgavo nepriklausomybę.

Akra: dabartis

Akra – didžiausias ir žymiausias šalies miestas, tad jame kaupiasi svarbiausi pramonės centrai: uostas, esantis Gvinėjos įlankos pakrantėje, klesti chemijos, tekstilės, maisto cechai.

Pasiekti Akros miestą  galima oro būdu, nusileidžiant į Kotakos oro uostą, arba traukiniais – geležinkelio linijomis.

Akros miestas – skirtingų vaizdinių paletė, kurioje galima pamatyti ir naujausius modernius objektus, ir skurdžiausius rajonus.

akra

Akra

Akra miesto lankomiausios vietos

  • Nacionalinis Ganos muziejus, atspindintis Ganos istoriją ir kultūrą;
  • Christiansborg pilis (statyta danų XVII a.);
  • Nacionalinis archyvas;
  • Akros nacionalinės kultūros centras;
  • Nacionalinis stadionas;
  • paplūdimiai (Labadi, Coco, Bojo);
  • Makola rinka – žymiausia ir centrinė prekybos vieta.

Akros miestas – puiki lankytina vieta, mėgstantiems pažinti tolimųjų kraštų dvilypumą – skurdą ir turtą, istoriją ir dabartį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *