Albanijos miestai

Albanija – šalis kurioje yra itin daug archeologinių paminklų iš senovės graikų, romėnų, osmanų laikų. Čia taipogi savo padarė Šaltasis karas, tad čia yra daug šio laikotarpio artefaktų. Tačiau karai pasibaigė, ir Albanijos miestai dabar gali turistams atsiskleisti visu savo grožiu.

Albanijos_miestai

Albanijos miestai pasižymi Balkanų pusiasaliui būdinga atmosfera

Stiklinis Albanijos miestas

Pradėti pasakojimą apie šios šalies miestus reikėtų nuo Berato. Jis dar vadinamas stikliniu miestu. Šis miestas gavo labai įdomų apibūdinimą – miestas su tūkstančiu ir vienu langu. Šio vardo jis nusipelnė, dėl itin didelių langų, kuriais yra papuošti dauguma senų miesto namų.

Pirmiausia čia apsilankyti miesto citadelėje. Iš čia galima pažvelgti visą naująjį miestą, nuostabias Ortodoksų bažnyčias, bei Turkiškus namus.

Taipogi vertėtų aplankyti Senamiestį, kuris jau yra įrašytas į UNESCO paveldo sąrašą. Čia yra net keletas Bizantijos laikų rūmų, iš kurių puikiai galima apžvelgti visą miestą.

Dar vienas svarbus Albanijos miestas – Durė. Šis miestas – vienas svarbiausių Albanijos ekonominių centrų, bei pagrindinis šalies uostas.

Tarp lankytinų Durės pastatų galima paminėti centrinę biblioteką, kultūrinį miesto centrą – Aleksandro Moisio teatrą, Estrados teatrą, bei Filharmonijos rūmus.

Taipogi verta paminėti Archeologijos muziejų, Istorijos muziejų. Daugelis turistų atvažiuoja pailsėti į Durės papludymį. Beje didžiausias amfiteatras Balkanų pusiasalyje kasmet pritraukia itin daug turistų.

Tad štai kokie yra Albanijos miestai, pasižymintis osmanų, romėnų, graikų architektūros paminklais, kentėję karo laikais, tačiau šiuo metu itin greitai atsigaunantys.

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *