Alghero

Alghero

Alghero

Jau buvo rašyta apie Alghero oro uostą (http://pigiausiskrydziai.lt/alghero-oro-uostas/), tad neprošal būtų apžvelgti ir patį Alghero miestą, esantį Italijoje. Alghero išsidėstęs ne pačioje žemyninėje Italijoje, o šiaurės vakarų Sardinijoje, Viduržemio jūros pakrantėje. Miestas nėra didelis, jame gyvena ~44 000 gyventojų, kurių nemaža dalis kalba kataloniškai, kas atrodytų gana keista. Ši lingvistinė savybė išlikusi nuo Katalonų atvykimo į Alghero (1353 m.). Tad šis miestas dar dažnai pavadinimas „mažąja Barselona“.

Alghero: istorija

Miesto istorijos šaknys glūdi gilioje praeityje, kai Ozieri kultūra atvyko į šią vietą 4 tūkstantmetyje prieš Kristų.

Ilgą laiką miestą valdė jį atradusi Genoese Doria šeima, kol 1353 metais Alghero buvo užimtas Aragonese, Bernardo de  Cabrera, o vėliau atvyko katalonai, kurie buvo pasitikti kaip išlaisvintojai. XVI amžiuje Alghero įgavo Karališkojo Miesto statusą.

Vėlesniais amžiais Alghero sparčiai augo, plėtėsi iki Antrojo pasaulinio karo atakos – tada miestas buvo bombarduotas, beto, pradėjo plisti baisioji maliarija.

Alghero: dabartis, lankytinos vietos

Miestas pradėjo traukti turistus po Antrojo pasaulinio karo nelaimių, kai Alghero pradėjo atsigauti, busti iš po nesėkmių liūno. Didelės miesto ūkinės pajamos formuojasi būtent iš turizmo srities. Miesto centre stūkso nuo Viduramžių likę įtvirtinimai, kai kurie dar labai gerai išsilaikę. Kitos turistų lankomos ir žymios vietos:

  • garsioji katalonų gotikinio stiliaus katedra Duomo di Santa Maria (XVI amžius);
  • Šventojo Francio bažnyčia (pastatyta XIV a., o atstatyta XVI a.);
  • Šventoji Mišelio bažnyčia;
  • Porto Conte;
  • Neptūno Groto – garsusis stalaktitų urvas, atrastas žvejo XVIII amžiuje;
  • Anghel Ruju – senovės laidojimo vieta.

Miestas patiks visiems, mėgstantiems gotikinę, vėlyvųjų Viduramžių architektūrą.

Alghero taip pat rasite daug jaukių kavinukių, vietų, netrūks ir pramogų – ypatingai susietų su Viduržemio jūra. Viena populiariausių  miesto turistinių veiklų – nardymas.

Tikimės, bent minimaliai susipažinote su šiuo mažu, jaukiu Sardinijos Alghero miestu.

http://www.youtube.com/watch?v=OaN3BT0lZoY

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *