Alicante oro uostas

Ispanijoje yra daugiau nei 50 oro uostų, o Alikante oro uostas esantis Alikante provincijoje, Mursijos regione pagal užimtumą yra šeštoje vietoje  Ispanijoje, taip pat patenka į  judriausių oro uostų Europoje penkiasdešimtuką. Pirmoje vietoje Madrido Barajas tarptautinis oro uostas

Alikante oro uostas

Alikante oro uostas

Alicante oro uostas įsikūręs už 9 kilometrų į pietvakarius nuo Alikantės miesto. Atidarytas 1967 metų gegužės 4-ąją. Pirmąjį komercinį skrydį atliko ,,Convair Metropolitan”  Ispanijos avialinijų “aviaco” lėktuvas. Jau 1970 metais keleivių srautas peržengė vieno milijono ribą, todėl buvo nuspręsta pastatyti naują keleivių terminalą. Šiuo metu laukiama trečiojo terminalo atidarymo, kuris turėtų padidinti metinį oro uosto pajėgumą iki 20 milijonų keleivių.

2007 metais didžiausia Europoje pigių skrydžių bendrovė “Ryanair “atidarė savo bazę. Šiuo metu Ryanair turi devynis lėktuvus Alikante oro uoste ir vykdo skrydžius 59 skirtingais maršrutais.

2010 metais Alikante oro uostas aptarnavo 9382935 keleivius, buvo įvykdyti 74474 skrydžiai, aptarnauta 3113 tonų krovinių. Daugiausia buvo skraidoma tarptautiniais maršrutais. Alikante oro uostas didžiausio keleivių  srauto sulaukė iš Jungtinės Karalystės, Vokietijos ir Nyderlandų. Daugiausia keleivių skraidino airių pigių skrydžių bendrovė Ryanair. Tarp vietinių skrydžių populiariausios buvo Madrido, Palma de Mallorka ir Barselonos kryptys.

Alicante oro uoste  yra platus parduotuvių pasirinkimas, pradedant suvenyrų ir baigiant garsių prekinių ženklų parduotuvėmis. Kavinės, barai taip pat laukia klientų.

Alikante oro uosto teritorijoje yra dvi automobilių stovėjimo aikštelės, kuriose yra 2000 automobilių stovėjimo vietų. Alikante miesto centą galima pasiekti autobusu arba taxi. Kelionė taxi iki Alicantė kurortinio miestelio centro  kainuoja apie 16 eurų, naktį ir švenčių dienomis apie 19 eurų.(2011 metais)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *