Andora

Andora – tai nedidelė, tačiau nepriklausoma pietvakarių Europos šalis, įsikūrusi tarp Prancūzijos ir Ispanijos. Andora –  viena iš aukščiausiai kalnuose išsidėsčiusių Europos valstybių.

Andora: trumpa istorija

Andora pirmą kartą buvo paminėta rašytiniuose šaltiniuose 805 m. Jos pavadinimas iberiškos – basiškos kilmės. Valdant Karolio Didžiojo sūnui Liudvikui I- ąjam, ji įgavo politinį savarankiškumą. Dėl Andoros valdymo ilgą laiką nesutarė grafai de Foix ir Urgelio vyskupai. 1970 metais Andoroje buvo įvesta visuotinių rinkimų teisė, o 1991 – aisiais ją pripažino savarankiška valstybe. Vėliau, 1993 metais buvo įtvirtinta konstitucija bei Andora tapo Jungtinių Tautų nare.

Andora: slidininkų rojus

Nors Andora ir maža šalis, slidinėjimo galimybės čia tikrai puikios. Iš viso čia įrengtos 152 trasos, o jų bendras ilgis siekia 247 km. Pakilimui įrengti 91 keltuvas, o nemokančiais slidinėti ar savo jėgomis abejojančiais kurortuose pasirūpins ir profesionalias pamokas suteiks 500 instruktorių. Slidinėtojams įkurti viešbučiai, parduotuvės, restoranai. Prie jų taikosi ir visuomeninis transportas. Žiemą Andora sulaukia apie 10 mln. lankytojų, iš kurių dauguma čia jau ne kartą buvo atvykę ir išbandę slidinėjimo pramogas. Labiausiai lankomi slidinėjimo kurortai: Arinsal – Pal, Grand Valira, Soldeu – El tarter.

Madriu Perafita Claror slėnis, Andora

Andora: Madriu – Perafita – Claror slėnis

Tai nepaprasto kraštovaizdžio vietovė, kurioje galima pasigrožėti nuostabiais peizažais: stačiomis uolomis, miškais bei ganyklomis, slėniais. Bendra viso slėnio teritorija apima 4247 hektarus. Jai priklauso ir mažos gyvenvietės, o vietiniai gyventojai kalnų šlaituose augina vynuoges.

Flora ir fauna čia ypač verta dėmesio – slėnyje saugomi nykstantys augalai ir gyvūnai. Nors jis yra izoliuotas, į slėnį patekti galima tik vienu būdu – pėsčiomis, saugant aplinką bei jos neteršiant.

UNESCO įtraukė šią vietą į paveldo sąrašą 2004 metais.

Andora: šalies sostinė Andora

Šalies sostinė Andora, įkurta IX amžiaus pradžioje. 1278 metais ji buvo paskelbta visos kunigaikštystės centru, o priėmus 1993 – ių metų konstituciją, įkurta nemažai įvairių valstybinių įstaigų.

Miestas pamėgtas turistų, prekybininkų ir vystoma bankininkystė. Andoroje paplitusi baldų gamyba, alkoholiniai gėrimai ir tabakas.

Jei lankysitės šalies sostinėje Andoroje, būtinai apislankykite Casa de la Vall rūmuose, pastatytuose XVI amžiuje. Taip pat XI – XII amžiaus Šv. Armengolio bažnyčią arba Marginedos tiltą, kuris čia stovi jau nuo viduramžių.

Andora: pagrindinė informacija

  • Plotas 464 kv.km
  • Aukščiausia vieta Coma Pedrosa 2946 m
  • Žemiausia vieta prie Valira upės 840 m
  • Sostinė Andorra la Vella
  • Valdymo forma parlamentinė monarchija
  • Administracinis suskirstymas 7 parapijos
  • Gyventojų 91 000
  • Raštingumas 100 %
  • Religijos Romos katalikai 94 %, laisvamaniai ir kiti 6 %
  • Piniginis vienetas euras (EUR) = 100 centų

Andora kviečia apsilankyti ne tik slidinėjimo mėgėjus, bet ir kitus turistus, kuriems ši mažoji šalis tikrai turės ką parodyti.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Andora

http://www.alltravelandorra.com/

http://www.andorra.com/portal/default_cat.asp

http://www.andorratravel.com/

http://www.andorraportal.com/Ingles/Turismo1/index.asp

http://www.yourandorra.com/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *