Angola

Angola – tai Afrikos pietvakariuose esanti valstybė. Joje ilgą laiką veikė kolonijos taisyklės, kol 1975 metais tapo nepriklausoma tauta.

Lubango kalnai, Angola

Angola: geografija

Angola suskirstyta į 18 provincijų. Jos plotas – 1 246 700 kv.km.  Pagal dydį ši valstybė yra 23-ia šalis pasaulyje. Artimiausi Angolos kaimynai: Namibija, Kongo Demokratinė Respublika, Kongu, Zambija ir Atlanto vandenynas.

Angolos pajūrio žemumos klimatas nėra tipiškas atogrąžoms: karščiausią mėnesį (kovą) termometrai  dažniausiai siekia 24-26  °C, o šalčiausiąjį (liepą) – 16-20 °C. Taigi čia nebūna nei nepakeliamų karščių, nei stingdančio šalčio. Tačiau plokščiakalnio klimatas jau kitoks: čia ilgos ir drėgnos vasaros ( nuo spalio iki gegužės ) bei sausos žiemos (nuo birželio iki rugsėjo).

Gana nemažą šalies teritoriją užima miškai (~40 %). Čia galima rasti ir drėgnuosius atogrąžų miškus, ir tropinius retmiškius, ir netgi savanas.

Gyvūnija daugiausia būdinga savanoms: veisiasi beždžionės, liūtai, buivolai, zebrai, drambliai ir kt.

Angola: trumpa istorija

Iki XIX amžiaus Angola priklausė Kongo civilizacijai. Šios civilizacijos židinys šiaurinėje Angolos dalyje formavo didelę ir galingą Kongo imperiją. Tik šio amžiaus pabaigoje susiformavo dabartinė Angolos teritorija, kai ją kolonizavo Portugalija. Portugalai siekė skleisti krikščionybę ir XV amžiuje pasiekus Afrikos pakrantes su Kongo imperija palaikė draugiškus santykius. Tačiau vėliau jie pradėjo vietinius gyventojus  versti vergauti ir gabendavo juos į Brazilijos koloniją, todėl vis labiau didėjo įtampa ir su imperija. Iki XIX amžiaus Portugalai aktyviai siekė įsitvirtinti šioje teritorijoje ir įgauti kuo įmanoma didesnę politinę įtaką Angoloje. Tačiau nuo amžiaus vidurio buvo uždrausta vergija ir per Berlyno konferenciją nustatyta dabartinė Angolos tertorija.

1961 metais prasidėjo Angolos nepriklausomybės karas. Nors 1975 metais Angola gavo nepriklausomybę, pasekmės nebuvo tokios, kokių visi tikėjosi – prasidėjo Angolos pilietinis karas ( 1975 – 2002 metai), kuris tapo Šaltojo karo dalimi. Po jo šalyje prasidėjo šalies atstatymo bei politinės sistemos atnaujinimo darbai.

Angola: turizmas

  • Angoloje galima rinktis poilsį viename iš puikiai poilsiautojams pritaikytų paplūdimių. Dėl palankių klimato sąlygų, paplūdimiai lankytojų sulaukia visus metus, tačiau dauigiausia žmonių mėgaujasi jūra bei saulės šiluma, žinoma, karščiausiuoju sezonu. Aplinkui įsikūrę ir egzotiška atmosfera pulsuoja Afrikietiško stiliaus barai, kuriuose visada galima pasiklausyti vietinės muzikos ir pajusti Afrikos naktų paslaptingumą bei karštį.
  • Angola siūlo Jums savo akimis išvysti didžiulę įvairovę gyvūnų ir augalų rūšių. Šalyje įkurta nemažai parkų bei rezervatų tam, kad išsaugoti nykstančias bei retas rūšis. Vieni svarbiausiųjų yra Nacionaliniai Kwando ir Cangandala parkai, parkas Quissama, kur tarp daugybės kitų gyvūnų rūšių, galima rasti dramblių, Afrikos antilopių ir šernų. Nacionaliniame Kameia parke išvysite ne tik dramblius ar antilopes, bet ir liūtus, gnu ar zebrus. Stručių, begemotų ir raganosių buveinė yra Nacionalinis Mupa parkas.

Angola – tai puiki vieta atostogautojams, norintiems pamatyti  retas gyvūnų rūšis, susipažinti su jų gyvenimu bei patirti tikrą Afrikos gyvenimo skonį.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Angola

http://www.angola.org/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *