Ankaros žemėlapis

Ankara – Turkijos sostinė. Kaip sostinė, Ankara yra gan nauja, tačiau ar Ankaros žemėlapis turi kokių nors senovinių subtilybių?

Ankaros_zemelapis

Ankaros žemėlapis yra gan senas

Ankara yra labai didelis miestas. Šio miesto plotas siekia net 2516 kvadratinių kilometrų. Gyventojų čia taipogi labai daug, daugiau nei visoje Lietuvoje – virš 4,5 milijono. Turėdami šiuos skaičius, galime sužinoti ir Ankaros gyventojų tankumą, kuris siekia maždaug pusantro tūkstančio gyventojų kvadratiniame kilometre.

Apie viešąjį transportą Ankaroje nėra pateikta daug informacijos, tačiau iš faktų kuriuos sužinojome, galime spręsti, gan ji nėra išplėtota labai įspūdingai – į miestą galima patekti lėktuvu, traukiniu, bei savaime aišku – autobusu.

Po Ankarą kursuoja tokios transporto priemonės, kaip metro, tramvajai, bei autobusai. Iš tiesų – šiai sričiai galėtų būti skirta daugiau dėmesio, kadangi Ankara yra gan dažnai turistų lankomas miestas.

Turistiniai objektai Ankaros žemėlapyje

Ankaroje yra nemažai muziejų, kurie turėtų patraukti tiek technikos, tiek istorijos, tiek archeologijos, tiek meno mėgėjus. Tad kalbant apie muziejus galima paminėti tokius statinius, kaip Anitkabir. Čia yra gausu įvairių statulų – vienos pasižymi modernistiniais bruožais, ir yra padarytos naujaisiais laikais, o kitos „tarnauja“ gerokai ilgiau – nuo pat senųjų laikų.

Nepriklausomybės karo muziejus turėtų patikti tiems, kas mėgsta istoriją. Čia yra tūkstančiai su karu susijusių fotografijų, bei nemažai asmenų, susijusių su karu, vaško figūrų.

Ankaros aviacijos muziejus – visų žmonių, besidominčių šia sritimi, rojus. Čia eksponuojamos įvairios raketos, medžiagos, bei svarbiausia – lėktuvai, kurie buvo naudojami Turkijos karinių pajėgų, tad čia galima išvysti tokių „medžiotojų“, kaip F-86, F-100, F-102,  F-104, F-5, F-4, taipogi čia yra ir Vengriškas MiG-21, Pakistano MiG-19, bei Bulgarijos MiG-17.

Kalbant apie kitokius Ankaros žemėlapyje esančius pastatus, galima paminėti Ankaros citadelę, kuri yra seniausias miesto statinys, ir turi daug eksponatų, susijusių su Ankaros senovę, bei jos įkūrimu.

Taipogi verta aplankyti Aladino mečetę, Ahi Elevan mečetę.

Tad štai toks yra Ankaros žemėlapis. Ankara senas miestas, tačiau, kaip sostinė – gan naujas. Visgi, iš šių faktų galime spręsti, kad tai yra gan universalus miestas, tad ji aplankyti tikrai verta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *