Argentina

Argentina  (Argentinos Respublika) – Pietų Amerikos šalis, turtinga kultūrų, kraštovaizdžių bei klimato įvairove. Norėtume trumpai Jus supažindinti su šia, geografiniais kontrastais stebinančia valstybe.

Atlanto vandenyno pakrantė, Argentina

Argentina: trumpa istorija

Dabar Argentina yra antra pagal dydį Pietų Amerikos valstybė, o kartu ir aštunta visame pasaulyje.Pirmasis keliautojas, pasiekęs Argentinos krantus, buvo ispanų jūrininkas Juan Diaz de Solis. Žinoma, iš karto po šio įvykio XVI – XVII amžiuje šalį kolonizavo ispanai. Vėliau, XIX amžiuje, į Argentinos teritoriją įsiveržė britai, tačiau netrukus vietiniai gyventojai apgynė savo gyvenamąsias vietas ir jie buvo priversti trauktis. 1816 metais liepos 9 dieną paskelbta nepriklausomybė ir nuo Ispanijos. Vėliau prasidėjo didelio mąsto europiečių migracija į Argentiną, kas suteikė galimybę išplėsti eksportą ir užtikrinti didesnias nacionalines pajamas. Šis pakilimas tęsėsis iki 1930 metų, kai įvyko Didžioji krizė. Ekonomika pradėjo mažėti. Per laikotarpį iki XX amžiaus pabaigos Argentina įklimpo į užsienio skolas, joje vyko kova dėl politinės valdžios, kas turėjo didelės įtakos ekonomikos augimo sulėtinimui.

2003 metais į prezidentus išrinktas Nestoras Kiršneris. Su jo atėjimu į valdžią, šalyje pradėjo spręstis jau anksčiau minėtos problemos, taip pat pradėta nacionalizuoti anksčiau privatizuotas įmones.

Argentina: turizmas

Argentina – tai aukštų kalnų, įspūdingų krioklių, ežerų ir upių, vos pereinamų miškų, plokštumų ir lygumų bei dykumų ar ledynų, o kartu ir paplūdimių bei plantacijų šalis. Jos lankytojai turi galimybę apsilankyti įvairiuose nacionaliniuose ir provinciniuose parkuose ir pasigrožėti retomis augalų ir gyvūnų rūšimis.

Jei norite atsipalaiduoti ir atgauti jėgas, patartina išbadyti šilto mineralinio vandens vonias. Žvejams čia siūloma mėgautis įvairių rūšių žvejyba, o golfo mėgėjams – žaisti golfą pačiose geriausiose aikštėse. Galima rasti ir puikias slidinėjimui pritaikytas vietas ar leistis į pažintines keliones.

Argentina Jums suteiks galimybę apsipirkti moderniose parduotuvėse ar įvairiose mugėse ir pasimėgauti nacionaliniais bei tarptautiniais patiekalais.

Pagrindinė informacija:

  • Plotas 2 777 409 kv.km
  • Aukščiausia vieta Aconcagua 6960 m
  • Žemiausia vieta Salinas Chicas -42 m
  • Ilgiausia upė Parana 4500 km
  • Sostinė Buenos Aires
  • Valdymo forma respublika
  • Raštingumas 86 %
  • Kalbos anglų (ofic.), kreolinė anglų

Argentina – tai puiki vieta poilsiautojams, norintiems kuo įvairiau praleisti savo atostogas bei pasimėgauti puikiu laiku su visa šeima ar artimaisias.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Argentina

http://www.argentina.gov.ar/argentina/portal/paginas.dhtml?pagina=356

http://www.welcomeargentina.com/outings.html

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *