Argentinos miestai

Argentina – judėjimo, bei grožio kupina šalis. Argentinos miestai puikūs tuom, kad čia visada karšta, čia viskas spalvinga, ir galu gale gamtos negandų nenusiaubtuose miestuose puikiai išlaikyti architektūros paminklai.

Avenida 9 de julio Obeliskas Buenos Airėje

Argentinos miestuose gausu monumentų

Argentinos sostinėje Buenos Airės‘e gyvenimas itin dinamiškas, bei greitas. Čia kiaurą parą rieda automobiliai, o gatvės artistai rodo savo pasirodymus.

Daugumoje miesto vietų puikiai matosi 70m aukščio obeliskas skirtas paminėti nesėkmingą miesto įkurimą.

Istorinis šio miesto centras – Plaza de Mayo. Šioje aikštėje stūkso Casa Rosada – prezidento rezidencija, iš kurios kadaise šalies valdovai kreipdavosi į savo tautą.

Kongreso pastatas yra itin panašus į Vašingtono  Kapitolį, o Kongreso aikštė meniškai išpuošta.

Palermo parke yra įsikūręs Botanikos, bei zoologijos sodas. Čia taipogi yra Valstybinis dailės muziejus, bei miesto Parodų centras.

Istorinis Argentinos miestas

Kordoba – svarbus šalies pramoninis, bei istorinis centras. Taipogi šis miestas yra vienas seniausių šalyje. Už jį senesnis tik Buenos Airės, bei Santjago del Esteras.

Čia yra daug lankytinų vietų – gražus Senamiestis, puiki katedra San Martino aikštėje. Nuostabiai atrodo Compañía de Jesús bažnyčia, Emilio Caraffa muziejus, esantis priešais nacionalinę aikštę. Verta aplankyti San Francisko, Kapucinų, Del Carmen, Santo Domingo bažnyčias.
Alcázar de los Reyes Cristianos yra XIV a. statybos rūmai – tvirtovė. Čia veikia Torre de la Calahorra bokštas – muziejus. Pats bokštas yra statytas XIV a., tačiau jame pasakojama apie X a. Kordobą.

Mendosa – miestas vakarų Argentinoje, bei ketvirtas miestas pagal dydį Argentinoje.

Nors šis miestas nebeturi Kolonijinės architektūros pavyzdžių, kadangi jie buvo sugriauti per žemės drebėjimą, jis gali pasigirti kaip gan modernus, bei šiuolaikinis miestas. Taipogi, čia stengiamasi sukurti jaukaus miesto įvaizdį – gausu drėkinimo kanalų.

Čia daug aikščių, ypač vertinga, miesto širdimi laikoma, Nepriklausomybės aikštė.

Čia rasime San Martino parką, kuriame yra zoologijos sodas, stadionas, dalis Cuyo universiteto, bei monumentas Chose de San Martinui. Iš Cerro de la Gloria kalno atsiveria nuostabi miesto panorama.

Tiek apie dalį Argentinos miestų. Ši šalis gan jauna, bei nėra patyrusi itin daug karinių nuoskaudų, tačiau ją siaubė gamtos negandos. Ir visgi Argentiniečiai nepasidavė – atstatė savo miestus, tokius kokius matome dabar.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *