Astana

astana

Astana

Susipažinkime su šiaurės Kazachstane esančiu antru pagal dydį šalies miestu – Astana. Išimo upės dešiniajame krante esanti Astana taip pat yra Kazchstano sostinė (ja tapo gana neseniai – 1998 metais, prieš tai buvusi sostinė – Almaty).

Miesto plotas –  841 km², o jame gyventojų skaičius siekia 345 600.

Astanos istorija

Pradžioje, 1824 metais, miestas buvo įkurtas kaip Akmolinsko tvirtovė, o 1832 metais įgijo miesto teises. Nuo tom meto vietovė tapo Kazachstano ir Rusijos prekybiniu centru, iki kol 1918 valdžią perėmė tarybinė santvarka (miestą baltagvardiečiai valdė iki 1920 metų, poto priklausė Kazchstanui).

Įspūdinga miesto pavadinimų kaita: 1960 metais pavadintas Celinogradu – „plėšinių miestu“; atgauta nepriklausomybė sugrąžino ir senąjį pavadinimą Akmola (vertinys – „balti kapai“). Miestui įgavus sostinės titulą, jis buvo pervadintas į Astaną.

Astanos miestas, kaip bebūtų keista, turi sąsajų ir su Lietuva. Čia 1947 – 1950 metais Akmolinkso moterų koncentracijos stovykloje kalėjo 40 lietuvių.

Astanos dabartis

Šiuo metu miestas investuoja didelius finansinius išteklius, kurie naudojami miesto kūrimui, geriausių architektų darbui. Planuojama, jog ateityje Asana bus netik Kazachstano centras, bet ir visos Centrinės Azijos. Kadangi didžiąją dalį XX amžiaus  mieste vyravo medinio ir molinio tipo pastatai, šiuo metu masiškai statomi nauji gyvenamieji ir kitokios paskirties statiniai, namai.

astana

Astana

Verta aplankyti:

  • Baiterek bokštas – futuristinės architektūros pavyzdys;
  • Khan Shatyry – didžiulė permatoma palapinė, kurioje telpa iki 10000 žmonių. Joje galima rasti daugybę prekybviečių, stadioną, atrakcijų ir t.t.;
  • Taikos ir Susitaikymo Rūmai;
  • Kazakh Eli paminklas;
  • Shabyt rūmai;
  • Nepriklausomybės Rūmai.

Kaip matyti, Astana miestas per gana trumpą laiką atsistojo ant kojų ir vejasi kitus miestus, kas gana neįtikėtina, žinant, jog dar prieš 50 metų šios vietovės žmonės gyveno moliniuose namukuose..

http://www.youtube.com/watch?v=90MDeKW-OIs&feature=related

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *