Atėnai

atenai

Atėnai

Turbūt visiems gerai žinomas tiek iš istorijos, tiek šių dienų turistų populiarumo susilaukęs miestas – Graikijos sostinė Atėnai (taip pat ir didžiausias šalies miestas). Atėnai (Tesėjo miestas) išsidėstę itin gražioje vietoje – tarp kalnų grandinių bei Sarono įlankos, o pats miestas yra 38,964 km² pločio ir talpina 729 100  gyventojų.

Žymiausioji istorija: Atėnai

Jei Jūsų paklaustų, su kuo Jums asocijuojasi Atėnų miesto istorija, neabejotinai atsakytumėte: „demokratijos pradžia“. Tačiau kaip gimė pats miestas?

Atėnų egzistavimo pradžia laikomas dar senasis neolitas – tai vienas seniausių Europos žemyno miestų. Miestas labiausiai suklestėjo ir buvo svarbiausias gyventojams graikų civilizacijos metu. Štai šiuo metu ir gimė demokratija, taip pat gerai žinomos ir iki šiol tradiciškai organizuojamos Olimpinės žaidynės, filosofija bei žymūs jos pasekėjai mąstytojai. Vėliau Atėnai pateko į Romos imperijos gniaužtus, bet taipogi buvo svarbus centras, mokslo bei švietimo miestas.

1821 – 1833 metais Graikijoje vyko nepriklausomybės karas, kuomet Atėnai ir atgavo, išsikovojo savo nepriklausomybę iš turkų Osmanų.

Atėnai šiandien

Šiuo metu Atėnai – mokslo, kultūros ir turizmo centras: čia rengiamos įvairios parodos, koncertai, konferencijos, spektakliai, festivaliai ir pan.

atenai

Atėnai

Turistus miestas traukia dėl likusios senosios auros, griuvėsių likučių (daugiausia Antikos amžiaus baltojo marmuro griuvėsių), kalnų ir jūros, savitų stilių mišinio – bizantiškojo, neoklasikinio, šiuolaikiško.

Lankomiausios Atėnų miesto vietos:

  • žymusis Akropolis su Panteono viršūne – senovės Atėnų tvirtovė, šventykla, stovinti ant aukštos kalvos, ant kurios užlipus atsiveria nuostabus panoraminis vaizdas;
  • griuvėsiai: Jupiterio šventyklos liekanos, Dioniso ir Herodoto teatro griuvėsiai;
  • Apollo šventykla (Nakse);
  • Olimpinis stadionas;
  • Vilkų kalva, atverianti panoramą į Atėnus ir Sarono įlanką.

Atėnai – vienas istoriškai svarbiausių miestų, kurio paveldą saugoti privaloma visiems, tiek ten gyvenantiems, tiek atvykstantiems turistams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *