Atėnų žemėlapis

Atėnai – itin didingas miestas, su dar didingesne istorija. Atėnai yra Graikijos sostinė, bet ką Atėnų žemėlapis sako apie Graikiją?

Atenu-zemelapis

Atėnų žemėlapis yra mažas, tačiau labai tankus

Atėnų plotas yra labai mažas. Jis tesiekia 38 kvadratinius kilometrus. Tačiau gyventojų šiame mieste palyginus su jo plotu yra labai daug – jų skaičius viršija 740 tūkstančių gyventojų riba. Būtent todėl, gyventojų tankumas čia yra labai didelis – net ~20 tūkstančių žmonių kvadratiniame kilometre. Beje, Atėnai yra turistų mėgstamas miestas, tad realus žmonių tankumas čia yra dar didesnis.

Atėnai nėra didelis miestas, todėl rajonai nėra skirstomi labai smulkiai, tačiau šis miestas yra labai senas, tad visi rajonai turi savo praeitį ir paskirtį jau nuo labai senų laikų. Štai kokie rajonai yra randami Atėnuose:

  • Pagkrati
  • Ambelokipi
  • Exarcheia
  • Patissia
  • Illissia
  • Petralona
  • Koukaki
  • Kypseli

Atėnai turi beveik visas susisiekimo rūšis – troleibusus, kurie pagrinde kursuoja Atenų centre, itin didelį autobusų parką, nemažą skaičių metro, bei tramvajų linijų, kurie jungia miesto centrą su užmiesčio rajonais.

Atėnai turistų mylimu miestu patapo jau seniai, tačiau tai dar labiau įtvirtino 2004-ųjų olimpiada, kada Atėnų žemėlapis buvo praturtintas tiek infrastruktūriškai, tiek turistų lankomomis vietomis.

Atėnų žemėlapis yra itin turtingas teatrais

Atėnų žemėlapis yra itin turtingas teatrais – jų čia yra net 123 – daugiau nei betkuriame kitame pasaulio mieste.

Viena geriausių Graikijos muzikos halių – Atėnų koncertų halė. Čia jau ilgą laiką savo pasirodymus atlieka garsiausi pasaulio artistai.

Jei nusprendėte apsilankyti Atėnų muziejuose, aplankykite tokias vietas kaip, Nacionalinis archeologijos muziejus, kuriame saugomi net 5000 metų senumo eksponatai. Beje, šis muziejus yra didžiausias visoje šalyje, bei turintis didelę svarbą visame pasaulyje.

Bizantijos ir Krikščionybės muziejus yra vienas svarbiausių pasaulio muziejų, orientuotų į Bizantijos dailę.

Tad štai toks yra Atėnų žemėlapis. Kaip matote, jis iš tiesų turi daug to, ką turėjo senovės miestai – teatrai, muziejai, bei įvairios halės, kuriose atliekami įvairūs pasirodymai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *