Australijos miestai

Australijos miestai neitin mums pažįstami objektai. Galbūt todėl, kad nuvykti ten yra gan sunku, o galbūt todėl, kad tesiog mažai girdime naujienų apie juos. Tačiau galbūt po šio straipsnio jūs užsinorėsite aplankyti šios šalies miestus?

Sidnėjaus opera

Australijos miestai pasižymi naujoviška architektūra

Australijos didmiestis Sidnėjus buvo įkurtas 1788 metais. Pirmieji Sidnėjaus naujakuriai, buvo ne kas kiti, bet Didžiosios Britanijos tremtiniai.

Sidnėjaus simbolis – Operos teatras. Šis statinys pasižymi išskirtinėmis stogo konstrukcijomis.

Šio Australijos miesto centre įsikūręs didžiausias miesto dangoraižis. Iš jo apžvalgos aikštelės galima apžvelgti visą miestą, jo įlankas, net Tasmanijos jūros užliejamus paplūdimius.

Susisiekimą tarp dviejų miesto dalių garantuoja Uosto tiltas, liaudiškai vadinama „Senoji pakaba“. Šis 1932 metais pastatytas tiltas turi beveik viską – geležinkelio liniją, 7 juostų eismą, dviračių – pėsčiųjų takus. Iki Sidnėjaus operos teatro pastatymo, šis tiltas buvo Sidnėjaus simbolis.

Antras pagal dydį Australijos miestas Melburnas, nuolat konkuravo su Sidnėjumi dėl teisės tapti sostinė. Ši kova baigėsi principu „du pešas – trečias laimi“, ir sostinės teisę gavo Kanbera, tačiau Melburnas vis dar yra turistus dominantis miestas.

Melburno architektūrą smarkiai paveikė ne tik Anglijos imigrantai. Azijiečiai čia įkūrė „China Town“ kvartalą, bei pastatė kvapą gniaužiančią See Yup Joss House šventyklą. Mažojoje Italijoje jaučiama Viduržemio atmosfera, o Ričmondo rajonas, yra trečias pagal dydį Graikų miestas.

Australijos miestas išsprendęs vieną problemą

Australijos sostinė Kanbera buvo įkurta XX a. pradžioje, ir jau 1913 metais tapo šios šalies sostine, kadangi Melburnas ir Sidnėjus negalėjo susitarti dėl sostinės titulo.

Kadangi Australija yra gan didelė valstybė, šalies sostinė turi turėti nors keletą akiai malonių objektų. Šiame Australijos mieste verta pamatyti Parlamento rūmus, Karo memorialą, Kanberos muziejų, Australijos nacionalinį muziejų, bei galeriją. Iš Black Mountain bokšto puikiai galime apžvelgti miestą, bei jo apylinkes.

Australija – naujoviška šalis. Australijos miestai taipogi naujoviški, o kadangi beveik visi šios šalies gyventojai – daugiau ar mažiau imigrantai čia galime pamatyti daugelio šalių kultūrų bruožus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *