Austrijos miestai

Austrija – didinga, bei karališka šalis. Ją valdė vienas iš žinomiausių Europos karalių Karolis I, o Austrijos mieste Zalcburge gimė genialusis Mocartas, visus žavėjęs savo muzikiniais gebėjimais jau nuo ankstyvos vaikystės.

Hofburg in Wien

Austrijos miestuose gausu puikiai išsilaikiusių rūmų (Hofsburgas)

Per daugelį metų Vienoje buvo pastatytas ne vienas architektūros paminklas.

Atvykę čia turistai pirmiausia turėtų pamatyti Hofsburgą – senąją karalių rezidenciją. Čia galima pamatyti puikiai atrodančius Belvederio, bei Šenbruno sodus, kurie 1996 metais buvo įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą.
Palei Ringo bulvarą yra daug palyginti naujoviškų pastatų – parlamentas, opera, rotušė, Gamtos istorijos, bei Meno istorijos muziejai.

Itin puikiai atrodo Šv. Karolio Boromėjaus bažnyčia, bei Šv. Stepono katedra.

Harmoningiausias Austrijos miestas

Turbūt kiekvienas išsilavinęs Europietis žino Zalcburgą – Mocarto gimtinę. Šio miesto simbolis – Hohensalzburgo pilis iškilusi aukštai virš miesto.

Nuo Kapuzinbergo terasos atsiveria nuostabus vaizdas į miesto panoramą, o pats miestas yra apsuptas Zalcburgo Alpių.

Puikų meno ir gamtos šiame mieste įrodymą rasite Helburno pilies soduose, kurie turi itin gražius, bei išpuoselėtus fontantus, bei Mirabell rūmuose, turinčiuose puikią miniatiūrinių figūrų kolekciją.

Mirabell rūmų žiūrint į pilį, į horizontą puikiai „įsipaišo“ Zalcburgo katedra su dviem savo bokštais.

Gracas – antras pagal dydį Australijos miestas. Čia yra labai daug labai įdomių objektų. Pavyzdžiui, Domo katedra yra itin vertingas Gotikinės architektūros palikimas. Ši katedra garsėjo savo freskų skaičiumi, tačiau dabar jų beliko tik kelios, tačiau jos yra itin vertingos. Jose vaizduojamas Graco kraštovaizdis.

Landhaus pastatas yra vienas iš gražiausių, bei svarbiausių Renesanso architektūros Austrijoje pavyzdžių.

Būnant čia vertėtų pasigrožėti senamiesčio vaizdu nuo Schloßberg kalno. Kadaise čia stovėjo tvirtovė, tačiau dabar iš jos beliko tik griuvėsiai.

Schloss Eggenberg yra baroko stiliaus rūmai, įsikūrę vakarinėje miesto dalyje. Šiuo metu čia įkurtas muziejus.

Tad, kaip matote Austrijos miestai nestinga įvairių architektūros paminklų. Šios šalies miestai, puikiai suderina gamtos ir architektūros harmonija, tad čia patikti turėtų visiems – ir gamtos mylėtojams, ir atsidavusiems architektūros mėgėjams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *