Bahamos

Bahamos – tai Atlanto vandenyne bei Karibų jūros regione įsikūrusi salų valstybė.

Bahamos salos

Bahamos: keletas svarbiausių faktų

  • Bahamos yra Britanijos Sandraugos narė. Oficiali šalies pagrindinė valdovė yra Anglijos karalienė, tačiau Bahamas valdyti padeda Senatas, kurį sudaro 16 narių, ir Asamblėja, sudaryta iš 40 deputatų.
  • Bahamos suskirstytos į 32 apskritis.
  • Tai vienas iš populiariausių kurortų pasaulyje, o turizmas yra beveik svarbiausia šalies ekonomikos šaka.
  • Transportuojama nafta, gaminamas romas bei įvairūs medikamentai, taip pat išgaunama druska.
  • Oficiali kalba – anglų, tačiau vyrauja ir Bahamų dialektas.
  • Daugiausia salų gyventojai yra krikščionys, tačiau yra ir baptistų, anglikonų, katalikų, metodistų, protestantų ir kitų religijų šalininkų.

Bahamos: lankytinos vietos

  • Bahamų sostinė – Nassau. Tai gana modernus miestas, tačiau jame susipina įvairūs istoriniai laikotarpiai. Kadaise čia buvo įkurta piratų gyvenvietė, tačiau šiais laikais mažai kas iš jos telikę. Turistai turi galimybę išvysti kaip laivai išmeta savo inkarus, o senamiestyje pasigrožėti XVIII – XIX amžiaus pastatais. Tiltas Nassau jungia su Rojaus sala, kur poilsiautojai ypač pamėgę nuostabius paplūdimius ir gali išsirinkti vieną iš brangiausių viešbučių. Tropinių augalų karalystę aplankyti siūlo Karališkasis Viktorijos sodas, didžiausią pasaulyje šiaudinių gaminių turgų rasite Paplūdimio gatvėje.
  • Antroji pagal populiarumą vieta Bahamose – tai Didžioji Bahama, kur turistai ilsisi baltuosiuose paplūdimiuose. Čia įsikūręs ir Memorialinis gamots centras, Giraitės sodas,Didžiosios Bahamos muziejus, ir Nacionalinis Lukanijos parkas, kuris apima didžiausią pasaulyje povandeninių uolų sistemą ir ne tik.
  • Birminis sala mėgstama žvejų, kur galima pagauti įvairių rūšių žuvų. Nardymo mėgėjai taip pat turėtų rinktis šią vietą, kur vanduo ypatingai švarus ir skaidrus. Nardytojams draugiją dažnai palaiko prie salų plaukiojantys delfinai.
  • Tiems, kas norėtų pasiplaukioti jachta ir pasigrožėti nepaprasto grožio koraliniais rifais, Abacos sala tiks labiausiai. Čia galite išsinuomoti kotedžą ant jūros kranto ar apsistoti prašmatniuose viešbučiuose. Saloje taip pat rengiamos žvejų varžybos bei nardymo pamokos. Jei jus domina istorija ir vietinių gyventojų gyvenimo būdas, siūloma apsilankyti čia esančiuose muziejuose.

Bahamos – tai nuostabaus kraštovaizdžio bei įvairių pramogų kurortas, pasaulyje žinomas kaip viena iš geriausių poilsio vietų.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Bahamos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *