Baku

Baku

Baku

Susipažinkime su didžiausiu miestu Kaukazo regione ir Azerbaidžano sostine – Baku. Įspūdingasis Baku įsikūręs Apšerono pusiasalyje, Kaspijos jūros pakrantėje ir talpina apie 2 milijonus gyventojų.

Miesto pavadinimas – ginčytinos kilmės, tačiau nusistovėjusioje pozicijoje, jis kilo iš persų žodžio „badkube“, reiškiančio pučiančius vėjus.

Baku miesto istorija: iš rankų į rankas…

Nuo VII amžiaus miestas buvo apgyvendintas ir užimtas arabų, nors pirmą kartą rašytiniuose šaltinius Baku paminėtas VI amžiuje. Po arabų, teritorija atiteko Širvos chanams, o XVI – XVII amžiuje valdžią perėmė persai. Nepaisant pastovios miesto „savininkų“ kaitos ir vargo, Baku XVIII amžiaus pradžioje užėmė rusai, nors šie miestą valdė tik 12 metų.

Didžiausia Baku atsigavimo ir sėkmės priežastis – XIX amžiaus pabaigoje aptikti dideli naftos ištekliai, kurie įtakojo miesto tapsmą didžiausia Europos žibalo gamintoja.

Istorine tėkme kintant miesto gyventojams, valdytojams, didžiają dalį XX amžiaus buvo nusistovėjusi įvairialypė Baku gyventojų paletė: azerbaidžaniečiai, rusai, armėnai, persai, žydai.

Šiuo metu dauguma gyventojų – azerbaidžaniečiai.

Baku miesto dabartinis gyvenimas

Be naftos gavybos, mieste išplėtotas uostas bei prekyba transportuojant laivais. Taip pat gausi dujų, chemijos, statybinių medžiagų, maisto pramonė.

Sparčiai augantis Baku turi ką pademonstruoti ir atvykstantiems turistams:

  • įspūdingas sienomis aptrauktas senamiestis (įtrauktas į UNESCO);
  • Širvan Šach rūmai – statyti XV amžiuje;
  • Mergelių bokštas – statytas XII amžiuje atlikti gynybinę funkciją;
  • tvirtovė Icherisheher – valstybinis istorinis ir architektūrinis draustinis;
  • Baili akmenys – XIII amžius kūrinys;
  • Atašga ugnies šventykla;
  • Kilimų ir liaudies taikomųjų menų muziejus;
  • Nacionalinis Azerbaidžano istorijos muziejus.
Baku

Baku

Baku miestas – perėjęs sunkius amžius, šiuo metu gali didžiuotis savo augančia infrastruktūra bei ryškia istorine praeitimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *