Baltarusija

Baltarusija  arba Gudija ( Baltarusijos Respublika) – Rytų Europos žemyninė valstybė, apsupta Ukrainos, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos.

Bresto bažnyčia, Baltarusija

Baltarusija: keletas svarbiausių faktų

  • Baltarusija – prezidentinė respublika. Šalį valdo Aukščiausia Taryba ir prezidentas, renkamas kas 5 metus.
  • Šalis suskirstyta į šešias sritis.
  • Aukščiausia vieta – Dzeržinskio kalnas 346 m
  • Žemiausia vieta – Nemunas 90 m
  • Automobilių, traktorių, staklių, technikos prietaisų gamyba bei naftos chemijos pramonė – tai svarbiausios pramonės šakos Baltarusijoje.
  • Šalyje yra dvi oficialios kalbos – baltarusių ir rusų.
  • Dauguma Baltarusijos gyventojų yra stačiatikiai, tačiau yra ir Romos katalikų, protestantų, judėjų ir musulmonų.

Baltarusija: lankytinos vietos

Daugelis mano, kad Baltarusijoje nėra nieko įdomaus. Tačiau jei ketinate aplankyti šią šalį, tikrai nenusivilsite jos paliktais įspūdžiais.

Baltarusijos sostinė Minskas – tikras sovietinis palikimas. Čia yra ir Pergalės paminklas, Sporto kompleksas, Nepriklausomybės aikštė, Ivanovo Kupalos parkas. Apsilankyti galėsite ir Šv. Dvasios katedroje arba Šventosios Mergelės Marijos bažnyčioje, pasigrožėti deimanto formos Nacionaline biblioteka bei paminklu Pranciškui Skorinai. Vykdomos įvairios ekskursijos, kurių metu būsite supažindinti su visomis garsiomis bei dėmesio vertomis vietomis Minske, o išvykti galėsite tiesiai iš Lietuvos.

Baltarusija lankoma ir dėl savo 900 metų senumo miesto Gardino, kur kadaise buvo Vytauto Didžiojo miestas. Siūlomos pažintinės ekskursijos po Stepno Batoro aikštę, barokinę Jėzuitų bažnyčią ar Prančiškonų vienuolyną, aplankysite Senąją pilį ir Šv. Boriso bei Glebo cerkvę. Turėsite galimybę susipažinti su vietine nacionaline virtuve bei gyventojų papročiais. Vaikų džiaugsmui, galėsite nueiti į mini zoologijos sodą ar pasivažinėti žirgų traukiama karieta.

Jeigu mėgstate slidinėjimą, tačiau nenorite vykti į tolimas šalis, Baltarusija Jums suteiks puikią galimybę pasidžiaugti pakankamai atnaujintomis slidinėjimo trasomis. Vienas iš geriausių kalnų slidinėjimo kompleksų – Logoisk, kur įkurtos gana naujos bei kokybiškos trasos, atitinkančios visus aptarnavimo standartus.

Baltarusija – idomių istorinių vietų, pilių bei dvarų ir gamtos stebuklų šalis.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Baltarusija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *