Baltarusijos žemėlapis

Kiekvienas žino kur yra Baltarusija – juk ši šalis labai artima kaimynė mums tiek geografiškai, tiek istoriškai. Bet ar dabar Baltarusijos žemėlapis yra mums artimas?

Baltarusijos_zemelapis

Baltarusijos žemėlapis, nors ir didelis, tačiau nekalnuotas

207 tūkst. km2 plotą užimanti valstybė ribojasi su tokiomis šalimis, kaip: Lenkija, Ukraina, Rusija, Lietuva, ir net Latvija.

Kalbant apie šalies geografinį susikirstymą, tai ji yra padalyta į 7 dalis (skliausteliuose administracinis centras):

  • Minsko miestas (Minskas)
  • Bresto sritis (Brestas)
  • Gomelio sritis (Gomelis)
  • Gardino sritis (Gardinas)
  • Mogiliavo sritis (Mogiliavas)
  • Minsko sritis (Minskas)
  • Vitebsko sritis (Vitebskas)

Baltarusijos miestai yra kurkas didesni , nei Lietuvos. Štai šalies sostinėje, Minske gyvena per 1,7mln žmonių. Tiesa, antrame pagal dydį mieste, Gomelyje gyventojų skaičius krenta iki 480 tūkst. Panašus kiekis žmonių gyvena ir trečiame pagal dydį mieste, Mogiliave. Čia gyvena apie 465 tūkst žmonių.

Gamta Baltarusijos žemėlapyje

Baltarusija – lygumų kraštas, ir milžiniškų kalnų čia rasti nesitikėkite. Aukščiausias šalies taškas – Džeržinskio kalva, esanti Minsko aukštumoje.

Šalies upės priklauso Juodosios, arba Baltijos jūrų baseinams. Savaime aišku, daugiau vendenų (58%) atitenka Juodąjai jūrai.

Į Juodąją jūra ir iteka didžiausia Baltarusijos upė – Dniepras su savo intakais. Baltijos jūron teka mums puikiai žinomos upės – Dauguva, Nemumas, Neris, Bugas, bei Vakarų Bugas. Beje, šaunu yra tai, kad laivybai tinka daugelis šalies upių – Neris, Nemunas, Bugas, ir t.t.

Kalbant apie šalies Ežerus, galima paminėti tokį „gražuolį’ kaip Ilgį. Jo gylis siekia 54 metrus. Tačiau didžiausi ežerai yra įsikūrę netoli sostinės – Minsko srityje. Pietinėje šalies dalyje reikalai su ežerais kiek blogesni – čia dauguma užpelkyję, išdžiuvę.

Tad štai koks yra Baltarusijos žemėlapis. Iš tiesų, gan panašus į Lietuvos – upingas, ne kalnuotas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *