Bari

Bari

Bari

Keliaukime į gražiąją bei turistų mėgiamą Italiją, šį kartą į jos miestą Bari.

Italijos kulno įžymybė

Jau žinoma, jog Italijos forma žemėlapyje – it madingas moteriškas aukštakulnis batelis,  kurio subtiliausioje vietoje – kulne ir įsikūręs Baris. Miestas stūkso ant Adrijos jūros kranto. Visas kulniukas (Pietų Italija) – atskira sritis, vadinama Apulija, o Bari šiuo atveju yra jos sostinė, turinti savitą istoriją, išskirtinį kraštovaizdį bei išvystytą industriją.

Bari

Bari

Žymiausios Bario vietos

Visų pirma, Bari garsėja savo istoriškai žymiu uostu bei žvejybos centru, kurie labiausiai klestėjo Antikos laikais, o šiandien tai likęs paveldas Bario istorijoje.

Bario senamiestis – itin patrauklus turistams įvairialypių stilių spektru. Garsios bažnyčios – barokinė Šv. Teresės bažnyčia, Viduramžių Šv. Morkaus bažnyčia, Šv. Sabino Katedra, statyta XII a. Baris žymus Šv. Mikalojaus bazilika, į kurią XI a. buvo atgabenti Mikalojaus palaikai (jis buvo  globėjas, ypatingai vaikų, jūreivių, žvejų, neturtingųjų). Gyvendamas Turkijoje (tada vadinamojoje Likijoje) jis vargšams ir vaikams dalindavo dovanas, kad juos pralinksmintų, o to pasekoje išsivystė keitimasis kalėdinėmis dovanėlėmis. Be bažnyčių, Baris dėmesį traukia savo gražiuoju Petruzzelli teatru.

Bari žavi ir savo išskirtiniais bei neleidžiančiais atsispirti nei vienam maisto kvapais. Šio miesto virtuvė – įvairi ir skani, o pagrindiniai gaminamų patiekalų ingridientai išgaunami pačiame Baryje – aliejus, vynas, kviečiai, kaparėliai, alyvuogės, svogūnai, ančiuviai.

Bario sąsajos su Lietuva

Gal ir kelia nuostabą bei atrodo netikėta, tačiau šis miestas turi ryšių ir su Lietuva, jos istorija. Iš Bario kilusi Bona Sforza, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kunigaikštienė bei Lenkijos karalienė, Žygimanto Senojo žmona. Minint Lietuvos Tūkstantmečio vardą, viena iš Bario gatvių buvo pavadinta Lietuvos vardo, o kiekvienais metais šiame mieste būna pristatomi, organizuojami lietuviški kultūriniai renginiai.

Bario industrinė plėtra

Bario mieste – itin derlinga žemė, tad čia užauginama daug maisto, prekybos pramonėje panaudojamų produktų. Bario žmonės – itin verslūs, sugebantys iš savų pasigaminamų, užauginamų produktų pateikti juos tinkamai bei gauti už tai deramą atlygį. Baryje pagaminama itin daug vyno bei aliejaus, užauginama daug alyvuogių ir vynuogių. Itin klesti prekybai laivais, Bario uostas – vienas žymiausių jūrinės prekybos sferoje.

Baris – unikalus miestas, patrauklus ne tik pramogomis ar turizmu, o ir savo verslumu, darbingumu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *