Belgija

Belgija – tai Vakarų Europos šalis, kurios krantus skalauja Šiaurės jūra, o artimiausios kaimynės yra Liuksemburgas, Olandija, Vokietija ir Prancūzija.

Švento Mykolo ir Gudulos katedra, Belgija

Belgija: keletas svarbiausių faktų

  • Belgijos sostinė – Briuselis.
  • Tai konstitucinė monarchija. Belgija valdoma karaliaus, kurio galios ribojamos konstitucijos. Šalį valdyti padeda Senatas (72 nariai) ir Atstovų rūmai (150 narių).
  • Išskiriami trys istoriškai susiformavę regionai: Briuselio regionas, Flandrija ir Valonija.
  • Belgija – viena iš labiausiai išsivysčiusių Europos valstybių ir yra ES narė. Čia jau ilgą laiką statomi laivai ir yra didžiausias uostas pasaulyje – Antverpeno uostas.
  • Alus – Belgiją garsinantis gėrimas. Jo čia pagaminama daugiau nei 500 rūšių. Didžiuotis galima ir šalies šokoladu, kurį gamina vietiniai gyventojai tiesiog savo namuose, naudodamiesi senoviniais receptais.
  • Klimatas – vidutinių platumų jūrinis, tačiau pietuose jis keičiasi ir pereina į žemyninį. Belgijos žiemos gana švelnios, retai kada būna šaltesnės nei  -10°C. Vasaros šiltos, tik vakarais čia atvėsta.

Belgija: turizmas

Jei atvyksite į Belgiją, būtinai aplankykite jos sostinę Briuselį. Nuo jo iki pajūrio yra geležinkelio linija. Važiuodami neturėsite laiko nuobodžiauti – aplinkui kelią išsidėstę patys nuostabiausi Belgijos miestai: Briugė, Gentas bei kurortinis ir dažnai turistų lankomas Ostendė.

Dinozaurų mėgėjai visada laukiami Dinozaurų muziejuje. Čia atvyksta šeimos su vaikais, kuriems ši vieta dar ilgam paliks nepakartojamų įspūdžių. Muziejuje vyksta įvairios orientacinės varžybos bei įrengta nemažai modernios įrangos, padėsiančios daugiau sužinoti apie dominančius dalykus.

Briuselis garsus Švento Huberto galerijomis, kur gausu prabangių įvairaus asortimento parduotuvių. Šiame mieste rasite ir Juodąjį bokštą, kuris kadaise buvo gynybinės sienos dalis. Taip pat čia įsikūręs Europos parkas.

Būdami Briuselyje, nepraleiskite progos pamatyti Manneken Pis, kuris yra vienas iš šio miesto simbolių bei susipažinti su įdomia jo legenda, kaip berniukas išgelbėjo miestą nuo sugriovimo.

Kitas dėmesio vertas miestas – Gentas. Jame yra antrasis pagal svarbą Belgijos uostas, o taip pat tai tekstilės pramonės centras. Čia galėsite pasivaikščioti viduramžiškąjame senamiestyje, kur daug architektūros paminklų: gotikinė Šv.Jokūbo bažnyčia, Šv. Bavo katedra, Flandrijos grafų rūmai, miesto rotušė. Gentas – studentų miestas, dėl kurių jis atrodo daug gyvesnis ir aktyvesnis.

Vienas iš gražiausių viduramžių miestų yra Briugė. Tai labiausiai Belgijoje lankomas miestas, kur galima aplankyti įvairias bažnyčias bei pilis. Galimybę užlipti į 88 metrų aukštį siūlo Varpo bokštas, kurį galima rasti Didžiojo turgaus aikštėje.

Daugelis turistų lankosi Atverpeno zoologijos sode, kuriame gyvena įvairūs, laukinei gyvūnijai priskiriami žvėrys. Tačiau tai nevienintelis zoologijos sodas šioje šalyje. Apsilankyti kviečia Plakendael sodas, o atrakcionai bei kitos pramogos Jūsų laukia Bellevard parke.

Belgija kiekvienais metais rengia vasaros festivalį „Couleur Café“. Jis kiekvienais metais atgyja vis naujomis spalvomis, tad jei norite sudalyvauti egzotika pulsuojančioje šventėje, Belgija Jūsų lauks birželio mėnesio pabaigoje.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Belgija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *