Belgradas

 

belgradas


 

Keliaukime į Pietryčių Europą – Serbijos sostinę, didžiausią šalies miestą Belgradą, esantį prie Sava upės kanalo. Šis miestas, Belgradas, talpina gana didelį skaičių gyventojų – daugiau nei 1,6 milijono ir garsėja savo gana sudėtinga istorija – tai vienas seniausių miestų visoje Europoje.

Belgrado istorijos takais

 

Miestas žinomas dar nuo gilios senovės – VII a. pr. Kr. Nuo šio laikotarpio iki pat XIX amžiaus, Belgradas buvo skirtingų genčių, tautų dalijimosi objektas (per visus ilgus metus miestas priklausė romėnams, gotams, Bizantijai, slavams, vengrams). Nuo IX amžiaus vietovė žinoma būtent Belgrado pavadinimu. Nuo šio laikotarpio priklausė turkams, Habsburgams. Galiausiai, nuo 1806 metų, atiteko Serbijos kunigaikštystei, vėliau tapo jos sostine. Deja, nuo 1929 metų, Serbija buvo pajungta į Jugoslavijos sudėtį ir tapo šios naujai sukurtos valstybės sostine.

Galutinai Serbijos Respublikos sostine, Belgradas (Jugoslavija sugriuvo dar 1992 metais) tapo tik 2006 metais.

Belgrado gyvenimas šių dienų pasaulio kontekste

 

Šiuo metu miestas – pagrindinis kultūros, mokslo ir verslo centras visoje Serbijoje. Gana įdomi Belgrado struktūra: jis suskirstytas į dar 17 atskirų savivaldybių, kiekviena iš jų turi atskirą tarybą.

Miestas, kaip ir daugumas Rytų Europos, persipinęs stilių įvairove: klasika, turkiškas, bizantiškasis stilius (įtakos turėjo dažna tautų kaita mieste). Taip pat į visą šia paletę gana įsitvirtinęs naujasis modernusis stilius, ateinantis iš Vakarų Europos.

belgradas

Belgradas

Lankomiausios Belgrado vietos:

  • Šventos Savos bažnyčia;
  • Respublikos aikštė;
  • Usce bokštas, buvusi komunistų būstinė;
  • Nacionalinis muziejus, įkurtas dar 1844 metais, kaupiantis per 300000 eksponatų;
  • Belgrado arena;
  • Kalemagdan parkas;
  • Skadarlija, miesto bohemiškoji vieta;

Belgradas – gana atviras, paslaugus miestas, per šimtmečius išmokęs priimti kitataučius ir skirtingus stilius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *