Berlynas

Berlynas

Berlynas

Apsilankykime visiems gerai žinomame ir, ko gero, lankytame, antrame pagal dydį Europos Sąjungos mieste, Vokietijos sostinėje – Berlyne. Berlynas – įvairialypis miestas, turintis tarsi savo atskirą pasaulį, kuriame gyvena net ~3,5 milijono žmonių.

Pasidairykime po šio miesto praeities ir dabarties klodus.

Berlynas: istoriniais takais

Miestas pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėtas XIII amžiuje. Dar prieš šį įvykį, Berlyno vietovėje buvo įkurta Brandenburgo provincija. 1415 metais į valdžią atėjo žymusis Frydrichas I , o jo giminės dinastija valdė Berlyną iki pat 1918 metų.

Berlynas sostinės titulą įgijo susikūrus Prūsijos karalystei, vėliau ja išliko ir per Šiaurės Vokietijos sąjungos etapą, ir per Vokietijos imperijos laikotarpį.

Didžiausią skilimą miestas patyrė po Antrojo pasaulinio karo. Berlynas, kartu su visa Vokietija buvo padalintas į dvi dalis. Miestas perpus skilo į Vakarų dalį, priklausančią JAV, Prancūzijos sričiai ir į Rytų – SSRS. Berlyno atskirtis buvo skaudi ir dėl to, kad vienos pusės gyventojams į kitą buvo draudžiama įžengti. Laimei, 1989 metais skirianti siena buvo nugriauta ir Berlynas sujungtas į bendrą miesto teritoriją.

Berlynas

Berlynas

Berlynas po sujungimo

Šių dienų Berlynas – žmonių iš viso pasaulio traukos centras. Čia gyvena ir dirba ne tik vokiečiai, bet ir kitataučiai, randantys savo nišą šiame mieste, kuriame plėtojama kultūra, mokslinis gyvenimas, ekonomika. Mieste ypatingai išvystytas transportas, susisiekimo galimybės. Greitieji traukiniai, metro važinėja ir naktį, tad problemų su keliavimu po miestą neturėtų kilti jokiu paros metu (išskyrus dideles mases žmonių).

Berlynas – trilypis. Vieni pastatai – didingi, likę nuo imperijos laikų, kiti – socialistinių bruožų architektūros kūriniai, dar kita dalis – modernioji, statoma šiomis dienomis.

Berlynas

Berlynas

Lankomiausios Berlyno vietos:

  • turbūt žymiausias miesto taškas – Brandenburgo vartai, statyti XVIII amžiuje. Šie vartai itin dera bendroje erdvėje, kadangi stovi alėjos gale, užsibaigiančioje aikštėje;
  • praėjus vartus, po dešine pamatysite Reichstago rūmus, statytus XIX amžiuje. Šiuo metu tai Vokietijos parlamento būstinė;
  • Potsdamo aikštė;
  • Televizijos bokštas – 203 metrų aukščio;
  • Berlyno katedra;
  • Aleksandro aikštė;
  • bažnyčia, išlikusi po miesto bombardavimo;
  • muziejų sala, įtraukta į UNESCO, kurioje rasite gausą muziejų. Pvz: Bodės muziejus, Senasis muziejus, Naujasis muziejus ir t.t.;
  • Berlyno džiaugsmas – zoologijos sodas.

Berlynas – miestas, kuriame rasite ir poilsį, ir aktyvų gyvenimą, ir kultūrą, ir vietų, kur galite įgyvendinti savo idėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *