Berlyno žemėlapis

Berlynas – visiems žinomas miestas, kurio praeitis tikrai nekokia – juk Antrojo Pasaulinio karo metu beveik visas Berlyno žemėlapis buvo sugriautas, tad kaip jis atrodo dabar?

berlyno-zemelapis

Berlyno žemėlapis yra senas, didelis, tačiau tuo pačiu ir modernus

Berlynas – didelis miestas. Apie tai byloja jo plotas, kuris siekia net ~890 kilometrų. Tokiu dydžiu gali pasigirti retas miestas – šio fakto nepaneigs niekas. Taipogi ir gyventojų Berlyne yra nemažai – maždaug 3,5 milijonų – juk tiek net Lietuvoje negyvena. Vis dėl to gyventojų tankumas Berlyne nėra neįtikėtinai didelis – jis siekia maždaug 3,8 tūkstančio žmonių kvadratiniame kilometre.

Berlyno transporto infrastruktūra yra neįtikėtinai paini – visą miestą raižo maždaug 979 tiltai, kurių bendras ilgis nei mažas, nei didelis – 197 kilometrai.

Viešasis transportas Berlyne išvystytas gana neblogai – po miestą kursuoja rajoninis traukinys, kuris pagrinde reikalingas rajoniniam susisiekimui. Taipogi yra miesto traukinys, kuris labai primena metro – praktiškai visa linija yra išsidėsčiusi po žeme.

Taipogi Berlyne važinėja tramvajus, tačiau jis nėra labai populiarus – galbūt todėl, kad dažniausiai jis yra sutinkamas tik rytiniuose rajonuose?

Populiariausia susisiekimo rūšis Berlyne – autobusas. Ir nieko keista, kad autobusai čia tokie populiarūs, nes Berlyne yra per 2600 stotelių, pro kurias važiuoja apie 147 autobusų linijos.

Berlyno žemėlapis turistiniu atžvilgiu

Po karo didžioji dalis Berlyno buvo sugriauta, tačiau valdžia pasistengė atstatyti keletą svarbių architektūrinių paminklų. Visgi, nepaisant to, Berlyno architektūra labiausiai pasižymi modernistiniais pastatais.

Visgi, jei klausiate, ką čia reikėtų aplankyti, tai pirmiausia reikėtų paminėti pastatą „rekordininką“ – Berlyno TV bokštą, kuris yra aukščiausias pastatas visoje Europoje, ir stiebiasi į 368 metrų aukštį.

Taipogi didelę reikšmę Berlyne turi tokie pastatai, kaip Berlyno sienos fragmentas, Aleksandro aikštė, kurioje yra ištisa monumentų alėja. Brandenburgo vartai – „prekinis“ Berlyno ženklas, besipuikuojantis daugelyje su Vokietija, ir Berlynu susijusių siuvenyrų.

Taipogi įspūdingas pastatas – Berlyno katedra – didelėje šios bažnyčios kriptoje yra palaidota daugelis didikų.

Tad štai toks yra Berlyno žemėlapis. Iš tiesų smagu, kad Berlynas, kaip feniksas, prisikėlė iš numirusių, ir dabar yra pačiame jėgų žydėjime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *