Berno žemėlapis

Bernas – nedidelis miestas, be to – Šveicarijos sostinė. Šis miestas mažas, tačiau kažkodėl itin mylimas jaunimo, tad kodėl gi Berno žemėlapis yra taip pamėgtas jaunosios kartos atstovų?

berno-zemelapis

Berno žemėlapis pasižymi itin įdomiu laikrodžio bokštu

Bernas –labai mažas miestas. Jo plotas tesiekia 54 kvadratinius kilometrus. Ir gyventojų skaičius čia nėra pavydėtinas. Jis siekia maždaug 130 tūkstančių žmonių. Kalbant apie gyventojų tankumą, kadangi nei pats miestas, nei gyventojų skaičius jame nėra itin dideli, tau ir tankumas nėra stebinantis. Jis siekia ~2500 žmonių kvadratiniame kilometre.

Viešasis transportas Berne būna trijų rūšių – tramvajai, miesto traukiniai, bei autobusai. Visų šių linijų dėka Bernas turi puikų susisiekimą tiek miesto teritorijoje, tiek Berno užmiesčiuose.

Turizmas Berno žemėlapyje

Tačiau daugeliui iš tikrųjų rūpi išgirsti lankytinas vietas Berno žemėlapyje. Ir šių yra ganėtinai daug.

Pradėti galima nuo pačio Berno senamiesčio, kuris yra įrašytas į UNESCO paveldo sąrašą. O priežasčių, dėl kurių ši miesto dalis turėtų būti įrašyta į paveldo sąrašą yra kelios, ir dėl jų abejoti neverta.

Turbūt vieną iš pagrindinių „priežasčių“ yra miesto laikrodis. Jis tarnavo kaip miesto kalėjimas, bei laikrodžio bokštas. Dabar jis tarnauja kaip paprastas laikrodžio bokštas.

Taipogi Berno centrą išgarsino 15 amžiaus statybos Gotikinė bažnyčia, bei panašiu metu statyta miesto halė. Negana to, vieną iš miesto gatvių puošia 6km ilgio arkadų ruožas, kuriame yra įsikūręs ilgiausias Europoje prekybinis rajonas.

Nuo „Rožių sodo“ atsiveria nuostabus panoraminis vaizdas į senovinį miestą.

Įdomu tai, kad Berne galima aplankyti Parlamento pastatą, ir atvykti čia rekomenduoja daugelis. Negana to, prieš Parlamento pastatą pastatytas fontanų ruožas yra vienas iš gražiausių miesto paminklų, tad tai yra dar vienas paskatinimas atvykti čia.

Tad štai koks yra tas Bernas. Iš tiesų Berno žemėlapis yra gan įspūdingas, ir aplankyti jį – tikrai verta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *