Birmingemo oro uostas

Birmingemo oro uostas 10 kilometrų į pietus nutolęs nuo Birmingemo miesto centro, Anglijoje. Tai septintas pagal judrumą oro uostas Jungtinėje Karalystėje.

Birmingemo oro uostas

Birmingemo oro uostas

1928 metais Birmingemo miesto taryba nusprendė, kad mieste reikalingas oro uostas, tačiau depresija pristabdė planus, nors planai jau buvo paruošti 1933 metais, tačiau oficialiai Birmingemo oro uostas buvo atidarytas 1939 metų gegužės 8ąją Elmdon oro uosto pavadinimu. Karo metais oro uostas buvo daugiau naudojamas pratyboms, įvairiems apmokymams. Per šį laikotarpį pradinį žolės pakilimo taką, pakeitė du pakilimo nusileidimo takai kietu paviršiumi. Dabar Birmingemo oro uoste yra vienas 2599 metrų ilgio asfaltuotas pakilimo nusileidimo takas.

2010 metais Birmingemo oro uostas aptarnavo 95454 orlaivių skrydžius, 5,7% mažiau nei 2009 metais. Palyginus su 2009 metų rodikliais keleivių srautas sumažėjo 5,8%. 2010 metais Birmingemo oro uosto paslaugomis naudojosi 8572398 keleiviai. Dėl sumažėjusio keleivių srauto Birmingemo oro uostas užima 7-ąją vietą tarp  judriausių Jungtinės Karalystės oro uostų 2010 metais.

Iš Birmingemo oro uosto savo skrydžius vykdo daugiau nei 40 avialinijų. Daugiausia skrydžių vykdo ,,Flybe”aviakompaniją, tačiau daugiausiai keleivių naudojasi Ryanair pigių skrydžių bendrovės paslaugomis.

Birmingemo oro uoste teikiamos paslaugos riboto judrumo asmenims.

Kiekvienas keleivis Birmingemo oro uoste gali patenkinti savo poreikius. Kavinės, barai, restoranai, bemuitės parduotuvės ir kitas paslaugas teikiančios atstovybės visada laukia klientų.

Birmingemo oro uoste gerai išvystyta susisiekimo sistema. Į oro uostą ir iš jo galima atvykti taxi, maršrutiniu arba tarpmiestiniu autobusu, traukiniu. Oro uoste savo paslaugas siūlo šešios didžiausios automobilių nuomos kompanijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *