Bosnijos ir Hercogovinos žemėlapis

Bosnija ir Hercogovina – neitin didelė šalis Balkanų vakaruose. Šalies pavadinimas byloja apie du istorinius regionus, iš kurių ir susidarė Bosnijos ir Hercogovinos žemėlapis.

Bosnijos_ir_hercogovinos_zemelapis

Bosnijos ir hercogovinos žemėlapiui atitenka mažas lopinėlis Adrijos jūros

Bosnija ir Hercogovina nėra didelė – jos dydis siekia 51 129 km². Ir gyventojų čia nėra daug – apie 4.5 milijono (2006 metų duomenimis).

Bosnija ir Hercogovina neturi itin turtingų kaimynių – ji ribojasi su Serbija, Juodkalnija, bei turi itin didelę sieną su Kroatija. Šiai šaliai atiteko ir mažas Adrijos jūros lopinėlis.

Administracinis susiskirstymas šioje šalyje labai paprastas. Šalis yra suskirstyta į tris autonominius vienetus(skliausteliuose administraciniai centrai):

  • Bosnijos ir Hercegovinos federacija (Sarajevas), 26 076 km²
  • Serbų respublika (Banja Luka), 25 053 km²
  • Brčko apygarda (Brčkas)

Įdomu tai, kad Bosnijos ir Hercogovinos federacija dar yra padalinta į 10 kantonų, o Serbų respublika į 7 regionus.

Bosnijos ir Hercogovinos žemėlapis gamtos atžvilgiu

Bosnija ir Hercogovina – itin kalnuota šalis. Kalnai čia užima net 90% šalies teritorijos, o vidutinis šalies aukštis siekia 673m virš jūros lygio. Galbūt keista, kad visus 90% sudaro viena kalnų grandinė – Dinarų kalnai. Aukščiausia viršūnė šalyje – Magličo kalnas, kurio aukštis siekia 2386 metrus.

Klimatas šalyje nieko nestebina. Pajūryje jis yra subtropinis mediteraninis, o toliau nuo jūros jis pereina į vidutinių platumų žemyninį. Tiesa, kalnuose čia visada vėsu ir drėgna.

Įspūdingais vandenimis ši šalis irgi negali pasigirti. Didžiausios upės čia – Sava, Una, Vrbasas, Bosna, Drina, Neretva. Didžiausias ežeras irgi palyginti mažas –  Buško plotas siekia „vos“ 56 kvadratinius kilometrus.

Ir nors Bosnijos ir Hercogovinos žemėlapis teoriškai nėra toks įspūdingas, tačiau nuvažiavus čia jūs pamatysite, kad šalies kraštovaizdis yra neapsakomai gražus. Tiesa vieną didelį minusą šalis turi – ji yra seisminėje srityje, tad čia dažnai pasitaiko žemės drebėjimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *