Bournemouth

Bournemouth

Bournemouth

Bournemouth (lietuviškai Bornmutas) įsikūręs pietinėje Anglijos dalyje, Dorseto grafystėje, prie La Manšo sąsiaurio (jungiančio Atlanto vandenyną su Šiaurės jūra). Bournemouth miestas išsidėstęs šalia nuostabaus grožio pakrantės, kasmet pritraukia mases turistų netik iš pačios Jungtinės Karalystės, bet ir iš viso pasaulio. Palankuss faktas – tik 150 kilometrų atstumas iki Anglijos sostinės Londono. Paties Bournemouth miesto gyventojų skaičius – ~160 tūkstančių. Pagal statistiką ir apklausas, Didžiojoje Britanijoje šis miestas traktuojamas kaip laimingiausių žmonių vieta, kadangi net 82 % apklaustųjų teigė, kad jie patenkinti savo gyvenimais ir gyvenamąja vieta – Bournemouth miestu.

Bournemouth – istoriškai jaunas miestas

Bournemouth įkurtas gana neseniai – 1810 metais Levio Tregonvelio (kuris tik atsidūręs mieste pradžioje pastatė tik vieną namą sau), tačiau miestas vis plečia savo galimybes bei jau spėjo užsitarnauti gerą vardą. 1850 metais Bournemouth jau buvo 700 gyventojų, o šis skaičius kasmet kilo (1901 metais – 59 000). Taip pat, plėtimuisi įtakos turėjo atvesta geležinkelio linija, o pats miestas pripažintas 1870 metais.

Miesto augimas itin padidėjo XX amžiuje, pradėjo daugėti kavinių, teatrų, kitų kultūrinių vietų, įtraukiant naujus kuriamus muziejus, memorialines vietas. Taigi, nors Bournemouth dar pakankamai jaunas, visgi jo plėtros pagreitis neatspindi jaunumo ar menkumo – miestas pačiame brendimo laikotarpyje.

Bournemouth

Bournemouth

Ką galima pamatyti Bournemouth ?

Visų pirma, vienas didžiausių traukos akcentų – miesto paplūdimiai, kurortinė aplinka. Klimatas visuomet palankus mėgautis saule, geru oru, o vandens tempteratūra šiame mieste šilčiausia visoje Didžiosios Britanijos pakrantėje.

Lankytinos vietos:

  • Rusell Cotes meno galerija (XIX amžiaus meno kūriniai);
  • Švento Andrew Richmond Hill bažnyčia, statyta 1865 metais;
  • Bournemouth Šventojo Stephen bažnyčia, statyta 1898 metais;
  • Town Hall. Miesto aikštė;
  • Bournemouth Pleasure Gardens, sukurti 1840 – 1860 metais. Miestas garsėja savo nuostabiais sodais ir parkais, kurie tampa mėgiamomis turistų pasivaikščiojimo vietomis;
  • Bournemouth War Memorial, pastatytas 1921 metais karui atminti.

Vienas garsiausių Bournemouth miesto objektų – Bournemouth International Centre, kuriame nuolatos vyksta tarptautinės konferencijos, koncertai, pasirodymai bei kiti renginiai.

Šis miestas, esantis netoli sostinės Londono – vienas pagrindinių Didžiosios Britanijos turizmo taškų, traukiančių turistų dėmesį. Taipogi, Bournemouth – įdomi bei spalvinga vieta netik turistams, bet ir ten gyvenantiems ar ruošiantiems apsigyventi žmonėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *