Bratislavos žemėlapis

Bratislava yra Slovakijos sostinė, bei buvusi Vengrijos Karalystės sostinė. Bratislava senas miestas, tad Bratislavos žemėlapis turėtų išlaikyti senąsias tradicijas.

Bratislavos_zemelapis

Bratislavos žemėlapis yra gan didelis, tad ir turistams čia yra ką veikti

Pati Bratislava nėra labai maža, tačiau gyventojų čia tikrai mažai. Bratislavos plotas siekia 367 kvadratinius kilometrus, tačiau čia gyvena „tik“ ~471 tūkstantis žmonių, tad gyventojų tankumas čia gerokai mažesnis, nei daugumuoje kitų sostinių, ar miestų. Jis siekia ~1200 žmonių kvadratiniame kilometre.

Bratislavos suskirstymas yra gan įdomus. Visas miestas yra padalintas į 5 dalis, kurios turi savo rajonus. Štai kokios tos dalys su rajonais:

  • Bratislava I – Staré Mesto (senamiestis)
  • Bratislava II – Ružinov, Vrakuna, Podunajské Biskupice.
  • Bratislava II – Nove Mesto, Rača, Vajnory.
  • Bratislava IV – Karlova Ves, Dubravka, Lamač, Devin, Devinska Nova Ves, Zahorska Bystrica.
  • Bratislava V – Petržalka, Jarovce, Rusovce, Čunovo.

Viešasis transportas Bratislavoje nėra labai išplėtotas. Galbūt todėl, kad Bratislava dėl savo pozicijos tapo tarptautinių pervėžimų kryžkele. Visgi Bratislavoje kursuoja autobusai, tramvajai, bei šiandieninė retenybė – troleibusai.

Teatrai Bratislavos žemėlapyje

Iš tiesų Bratislava niekada negarsėjo savo teatrais ar muziejais, tačiau jei čia atvykote Bratislavos žemėlapis šių pastatų tikrai nestinga.
Jei mėgstate teatrą, apsilankykite Slovakijos Nacionaliniame teatre, kuris turi net du pastatus, esančius skirtingose vietose. Pirmasis, senasis teatras yra įsikūręs neo-renesanso pastate, Senamiestyje, Hviezdoslav aikštės gale. Naujasis pastatas yra pastatytas pastatytas priešais upę.

Taipogi Bratislavoje yra garsus Bratislavos Lėlių Teatras, Arenos teatras.

Slovakijos Nacionalinis muziejus yra didžiausias visoje Slovakijoje, ir valdo per 16 kitų muziejų įsikūrusių Bratislavoje, ir ne tik. Bratislavos muziejus taipogi nėra paprastas. Mat jis yra seniausias šalyje – šis muziejus puošia Bratislavos žemėlapį jau nuo 1868-ųjų metų.

Tad štai toks yra Bratislavos žemėlapis. Šis miestas turėtų patikti daugumai ne tiek dėl savo žemėlapio, kiek dėl savo kraštovaizdžio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *