Brazilija

Brazilija (Brazilijos Federacinė Respublika) – didžiausia ir daugiausiai gyventojų turinti Pietų Amerikos valstybė. Vietiniai jos gyventojai šneka portugalų kalba, o iki nepriklausomybės paskelbimo 1822 metais, ji buvo Portugalijos kolonija.

Kristaus Atpirkėjo statula, Brazilija

Brazilija: keletas svarbiausių faktų

  • Sostinė – Brazilija. Tai miestas pietinėje šalies dalyje, federacinės apygardos administracinis centras.
  • Beveik visoje šalyje vyrauja tropinis klimatas, prie kurio puikiai prisitaiko europiečiai turistai. Žiemą ( nuo birželio iki rugpjūčio) temperatūra yra apie 13-18 laipsnių ir dažniausiai visada lyja. Vasarą ( nuo gruodžio iki vasario) temperatūra būna, kad pasiekia net 30 laipsnių, tačiau dažniausiai termometrai čia pakyla tik iki 25 laipsnių šilumos.
  • Brazilija – emigrantų iš Europos, Azijos ir Afrikos valstybė. Tačiau aptikti galima ir vietinių indėnų. San Paulas – tai daugiausia gyventojų turintis miestas ir yra antras pagal dydį visame pasaulyje.
  • Didžioji dalis Brazilijos gyventojų – Romos katalikai, tačiau yra ir nemažai sektų bei praktikuojančių indėnų animizmą.
  • Brazilijoje gali kilti pavojus užsikrėsti karštlige, meningitu, maliarija ar geltonąja karštine.

Brazilija: turizmas

Iš vienos pusės, Brazilija – ekonomiškai silpna šalis, kur nemažai gyventojų glaudžiasi gatvėse, vos galą su galu sudurdami. Tačiau kitą vertus, tai prabanga bei įspūdingu kraštovaizdžiu galinti pasigirti valstybė. Ne tik gamta čia turi ką parodyti, bet įvairi ir Brazilijos gyvūnija.

Brazilijos sostinėje galėsite aplankyti pusiau požeminę katedrą, netoliese esančią Aušros aikštę ar dirbtinai suformuotą ežerą.

Bet kuriuo metų laiku lankomas Amazonės baseinas, Brazilijos plokščiakalnį geriausia apžiūrėti sausuoju sezonu, o pietinė Brazilijos dalis įspūdingiausia ir įdomiausia vasaros metu. Jei į šią šalį vykstate, tikėdamiesi pailsėti paplūdimyje, tuo metu geriausia planuoti savo išvyką gruodį arba sausį, o sudalyvauti Brazilijos karnavale galėsite vasario viduryje.

Labiausiai turistų lankoma buvusioji Brazilijos sostinė Rio de Žaneiras. Čia galima išvysti milžinišką, miestą saugančią Kristaus Atpirkėjo statulą, kuri laikoma vienu iš šiandieninių pasaulio stebuklų. Taip pat yra ir Pau de Asukar uola, kur lengvai galima pasikelti į jos 395 metrų viršūnę. Pasivaikščioję po senamiestį, pamatysite daugybę kolonijinio stiliaus pastatų, Nacionalinę dailės akademiją, imperatoriaus Žuano VI rūmus ir kt.

Viena iš įspūdingiausių Brazilijos vietų – Iguasu kriokliai. Dar neprivažiavus prie šios nepakartojamos vietos, išgirsite krioklio keliamą triukšmą, o galbūt išvysite ir jo purslų sukurtą vaivorykštę. Čia yra daugiau nei 300 krioklių, keletas iš jų jau naudojamas sporto mėgėjų. Netoliese yra Iguasu Nacionalinis parkas.

Taip pat aplankyti galėsite ir Ekoparką Lensois Maranenses – tai į sniego dykumą panaši vieta, su skaidriais ežerais bei aukštomis kopomis. Teigiama, kad į šią vietą atvyksta žmonės, kad pakvėpuotų švariausiu oru visame pasaulyje.

Jeigu Jums norisi pailsėti nuo europietiškos kultūros bei pajusti, ką reiškia pietietiškas gyvenimas, Brazilija visada Jūsų lauks ir pasiūlys neišdildomų įspūdžių.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Brazilija

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *