Brėmenas

Brėmenas – antras pagal dydį miestas Vokietijos šiaurėje ir dešimtas visoje respublikoje. Tai senas Hanzos miestas, smarkiai apgadintas Antrojo pasaulinio karo metais. 1949 metais Brėmenas buvo pripažintas savarankiška ,,žeme”.

Brėmenas

Brėmenas

Nepaisant didžiojo karo žalos miestas išsaugojo didelę gražaus uosto atmosferą, taip pat yra nemažai lankytinų vietų, kurių reikėtų nepamiršti lankantis Brėmene.

Didinga architektūra spinduliuoja iš skirtingų Vėzerio kūrinių.

Brėmeno rotušė įrengta nuo 1405 iki 1410 metų su Vėzerio renesanso stiliaus fasadais viena iš patraukliausių miesto lankytinų vietų. Tai viena iš įspūdingiausių miestų aikščių visoje Vokietijoje.

Rolando statula kitaip vadinamas Brėmeno ,,Laisvės staula” tai prekybos teisės ir laisvės simbolis nuo 1404 metų. Brėmeno aikštė ir Rolando statula įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Seniausias Brėmeno kvartalas Šnoras  su ten įsikūrusiais amatininkų pastatais,siauromis gatvelėmis, senovinia architektūra taip pat viena iš lankytinų vietų.

Miesto rotušės vakarinėje dalyje stovi menininko Gerchardo Markso sukurta bronzinė skulptūra vaizduojanti Brėmeno muzikantus, ,,Brolių Grimų” pasakos personažus.

Rhodendrono parkas 46 ha erdvę užimančiame parke yra apytiksliai 550 rūšių ir 2500 veislių rododendrų. Parkas taip pat gali pasigirti jame įsikūrusiu Botanikos sodu.

2000 metais Brėmene buvo atidarytas mokslo centras Universum. Šiame savitos architektūros centre eksponuojama apie 200 eksponatų, kurių dauguma yra interaktyvūs ar simuliuojantys, video instaliacijos padedančios žmonėms geriau pažinti aplinką, žemę, žmogų bei visą visatą.

Be šių lankytinų vietų turistai dar mėgsta pasivaiksčioti ar tiesiog pasėdėti per Brėmeną tekančios upės paupyje. Ypač vasarą čia galima pamatyti įspūdingų laivelių, katerių, jachtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *