Briuselio žemėlapis

Briuselis – nemažas, itin gražus, bei neįtikėtinai turtingas miestas, ir negana to, dar Belgijos sostinė. Kiekvienas pagalvojęs koks yra Briuselio žemėlapis turėtų prisiminti šio miesto turtus.

Briuselio-zemelapis

Briuselio-zemelapis

Briuselis yra ne itin didelis miestas – jo plotas siekia 161 kvadratinį kilometrą. Tačiau gyventoju skaičius čia nėra mažas – jis siekia ~1,2 milijono gyventojų. Kalbant apie gyventojų tankumą, galima paminėti, kad jis natūraliai negali būti mažas. Ir iš tikrųjų, jis siekia ~7000 tūkstančius gyventojų kvadratiniame kilometre.

Viešojo transporto sistema Briuselio žemėlapyje yra išplėtota vidutiniškai gerai. Čia kursuoja autobusai, tramvajai, metro, tačiau pagrindinė problema yra ta, kad dauguma linijų jau yra pasenusios, ir reikalauja atnaujinimo. Galbūt greitu metu tai ir bus atlikta?

Kaip jau minėjome, Briuselis yra vidutinio dydžio miestas, tad ir rajonų čia nėra nei per daug, nei per mažai – iš viso 19. Štai kokie jie yra:

 1. Anderlecht
 2. Auderghem/Oudergem
 3. Berchem-Sainte-Agathe/Sint-Agatha-Berchem
 4. City of Brussels
 5. Etterbeek
 6. Evere
 7. Forest/Vorst
 8. Ganshoren
 9. Ixelles/Elsene
 10. Jette
 11. Koekelberg
 12. Molenbeek-Saint-Jean/Sint-Jans-Molenbeek
 13. Saint-Gilles/Sint-Gillis
 14. Saint-Josse-ten-Noode/Sint-Joost-ten-Node
 15. Schaerbeek/Schaarbeek
 16. Uccle/Ukkel
 17. Watermael-Boitsfort/Watermaal-Bosvoorde
 18. Woluwe-Saint-Lambert/Sint-Lambrechts-Woluwe
 19. Woluwe-Saint-Pierre/Sint-Pieters-Woluwe

Turistiniai objektai Briuselio žemėlapyje

Turistams įdomiu objektų Briuselyje tikrai nėra mažai – juk tiek senovėje, tiek dabar šis miestas yra vienas turtingiausių. Ypač daug čia senovinio palikimo, kadangi anais laikais Briuselis buvo itin svarbus uostas.

Viena iš gražiausių Briuselio vietų – didysis turgus, kuris nuo 1988 yra įrašytas į UNESCO paveldo sąrašą, tačiau ne vien šis faktas reiškia, kad Didysis Turgus yra itin įspūdingas objektas. Taipogi Briuselyje pati miesto halė, kuri yra Gotikinės statybos braižo. Kiekvieną tikrai sužavės Šv. Michaelio ir Gudulos katedra, bei Laekeno pilis, kuri tarnauja kaip Belgijos karalių rezidencija.

Tad štai toks yra Briuselio žemėlapis, kuris  bent jau iš šio aprašymo atrodo tikrai įspūdingai, tad ir atitinkamai, jis tikrai vertas aplankymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *