Briuselis

Briuselis

Briuselis

Jeigu Jūsų kas paklaustų, su kokiu miestu asocijuojasi Europos Sąjunga, turbūt be dvejonių atsakytumėte – Briuseliu. Ir nesuklystumėte, nes Briuselis – šios sąjungos būstinės vieta ir politinė ES sostinė, esanti gražiojoje Belgijoje. Miestas – šalies sostinė, skaičiuojanti daugiau nei milijoną gyventojų. Susipažinkime artimiau su šia dažnai girdima vietove.

Briuselio istoriniais takais

Briuselis šalies sostine ir išskirtiniu miestu tapo gana vėlai – susiformavus pačiai Belgijai 1830 metais. Prieš tai, Viduramžiais, miestas priklausė Brabanto hercogams, tai buvo jų rezidencijos vieta. Dėl Briuselio vyko dažnos kovos, o XVII amžiuje miestas buvo gana smarkiai sugriautas Liudviko XIV armijos.

Po Antrojo pasaulinio karo ir negandų meto, į Briuselį buvo pradėta koncentruotis kaip į tarptautinių organizacijų centrą, kas ilgainiui atvedė prie Europos Sąjungos sostinės vardo.

Briuselio miesto pavadinimas, išvertus į lietuvių kalbą reikštų „namai pelkėje“, kas skamba gana baugokai.

Briuselis

Briuselis

Briuselis šiomis dienomis

Miestas gana įvairialypis ir, taipogi, daugiakultūrinis. Briuselyje suvažiuoja europarlamentarų iš įvairiausių ES šalių, čia vyksta nuolatiniai tarptautiniai susirinkimai, konferencijos. Taip pat mieste visuomet gausu turistų, o vietinių gyventojų tautinė amplitudė svyruoja nuo prancūzų, vokiečių iki atvykusių turkų.

Miestas neatsilieka ir pramonės srityje: nuo seno garsus kilimų, juvelyriškos gaminimas, išvystyta mašinų, chemijos, lengvoji pramonė.

Briuselis

Briuselis

Atvykstantys turistai, miesto svečiai, Briuselyje galėtų aplankyti:

  • pagrindinė Didžioji aikštė ir joje esantys rūmai. Ši vieta garsi nuo XI amžiaus, tačiau buvo sugriauta Liudviko XIV ir vėliau atstatyta barokinio stiliaus pavidalu. XV amžiuje ši vieta buvo žymiausia savo gildijų pastatais;
  • gotikos stiliaus rotušė, skaičiuojanti savo gyvenimą nuo XV amžiaus;
  • katedra St-Michel et Gudule, statyta dar XIII – XV amžiuje;
  • turbūt žymiausias monumentas visame Briuselyje – besišlapinantis berniukas, sukonstruotas XVII amžiuje ir simbolizuojantis kunigaikščio sūnų;
  • Europos Sąjungos komisijos ir parlamentos pastatai;
  • muziejai: dailės ir istorijos, Menjė muziejus, Karališkasis dailės menų muziejus;
  • Bruparck parkas, kuriame rasite vandens pramogas, sumažintus žymiausius Europos pastatus.

Briuselis – vienas pagrindinių šių dienų Europos miestų ir, kaip matyti, žymus ne tik savo Europos Sąjungos sostinės vardo titulu, bet ir lankytinomis vietomis.

http://www.youtube.com/watch?v=SM1nN8syhjQ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *