Buenos Airės

Buenos-aires

Buenos Airės

Pažvelkime į tolimąją, dažnai su televiziniais serialais asociacijų keliančią, egzotiškąją Argentiną (esančią Pietų Amerikoje), šios šalies sostinę – Buenos Aires.

Buenos Airės laikomos vienų iš didžiausių Pietų Amerikos miestų, kuriame gyvena įspūdingas skaičius -12 milijonų gyventojų. Miestas išsidėstęs prie La Platos kranto ir turi vieną didžiausių bei populiariausių uostų.

Buenos-aires

Buenos Airės

Keliaujant Buenos Airių istorijos pėdomis

Žvelgiant į miesto praeitį, jos neįmanoma nesieti su Ispanija, kadangi pirmasis žmogus, išsilaipinęs La Plato krante, buvo ispanas Chuanas Diasas de Solis (tačiau čia išsilaipinęs buvo nužudytas vietinių genčių).

Buenos Airės įkurtos 1536 metais, taipogi ispanų keliauninko Pedro de Mendosos. Per metus, amžius miestas dažnai buvo griaunamas, niokojamas įvairių genčių. Visgi Buenos Airės, būdamos strategiškai ir geografiškai planakioje vietoje, buvo žinomos dėl savo uosto. Mieste vykdavo pastovūs prekybiniai mainai.

Visos Argentinos sostine Buenos Airės tapo 1880 metais. XX amžiuje daugėjo įvairių sukilimų, mitingų, į miestą plūdo atvykėliai iš kitų miestų ir šalių. Buenos Airės tapo kovos lauku, kentėjo nuo karinės diktatūros, nesutarimų. Tačiau 1996 metais miestas įgavo autonomijos teises ir galimybę organizuoti rinkimus, keisti tvarką.

Buenos-aires

Buenos Airės

Buenos Airės šiomis dienomis

Buenos Airės – spalvingas miestas, kuriame sutinkami įvairių tautybių, kultūrų žmonės  (daugiausia ispanų ir italų). Taip pat pastebimas ir socialinės, turtinės padėties statuso skirtumas: vienoje gatvėje skurdžių rajonas, kitoje – turtuolių.

Buenos Airės išsiskiria savita kultūra: čia dieną naktį galima pamatyti gatvėje šokančius tango gyventojus, savaitgaliais kepančius maistą (asadą), kuris užuodžiamas visose gyvenamosiose gatvėse.

Kadangi XX amžiuje į miestą plūdo imigrantai, Buenos Airės pasižymi ir europietiškumu, kuris įsiliejęs į lotyniškąją kultūrą.

Turistams, miesto svečiams patartina aplankyti šias Buenos Airių žymias vietas:

  • Metropoliteno Buenos Airių katedra;
  • Kolono teatras, įspūdingos architektūros, statytas XIX amžiaus pabaigoje;
  • Zoologijos sodas;
  • Sen Telmo ir Le Boko (spalvingųjų namų) kvartalai;
  • Buenos Airių parkai ir sodai.

Buenos Airės – miestas, alsuojantis gyvenimo džiaugsmu, šokiais, vynu, kultūra, istorija bei ispanišku temperamentu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *