Bulgarijos miestai

Bulgarija – šalis įsikūrusi Pietryčių Europoje. Šioje šalyje, kaip ir Ukrainoje, itin graži gamta, tačiau joje rasime daugiau kalnų. Tačiau pirmiausia reikėtų pakalbėti apie tai, kokie yra Bulgarijos miestai.

Šv. Jono bažnyčia

Kai kurie Bulgarijos miestai tesiog kvepia senove.

Pradėti kalbėti apie Bulgariją, reikėtų pradėti nuo šios šalies sostinės, bei didžiausio miesto – Sofijos. Šiame mieste yra gausu puikių muziejų, tačiau čia galima rasti ne tik jų.
Pavyzdžiui, čia yra pastatyta, ir dar gan puikiai laikosi Šv. Jono bažnyčia, kuri minima jau IV a. raštuose.

Taipogi čia itin gausu muziejų – Nacionalinis Istorijos muziejus, Nacionalinis Bulgarijos Istorijos muziejus, Žemės ir Žmogaus muziejus, Kariuomenės muziejus, Nacionalinis Archeologijos muziejus. Ir tai tik dalis jų. Iš tiesų, jų yra žymiai daugiau, tačiau šie – žymiausi.

Čia verta aplankyti Šventųjų Kirilo ir Metodiuso biblioteką, kurioje yra saugoma didžiausia nacionalinė knygų kolekciją. Taipogi reikėtų pamatyti Bojanos bažnyčia, kuri yra įrašyta į UNESCO paveldo sąrašą.

Senovinis Bulgarijos miestas

Plovdivas – antras pagal dydį Bulgarijos miestas. Šis miestas yra itin senas – jo ištakos sieka 6000 metų pries Kristų.

Plovdivas yra pagrindinis Bulgarijos kultūros centras – čia yra per 200 Bulgarijai reikšmingų kultūros paminklų – Bachkovo vienuolynas. Romėnų teatras, yra bene geriausias Antikos Bulgarijoje pavizdys. Taipogi čia yra Romėnų akvėduko liekanų, bei keletas visai neblogų muziejų, kaip Etnografinis muziejus, ar   Plovdivo Istorijos muziejus.

Tačiau turtingiausias šis miestas Botanikos, Paleontologijos, bei Mineralogijos srityse.

Trečias pagal dydį, didžiausias šalies kurortas – Varna. Šis miestas yra įsikūręs Juodosios jūros pakrantėje, o ji – tikrai garsi pasaulyje.

Šiame mieste yra ne tik puikūs paplūdymiai, tačiau ir Varnos Archeologijos muziejus, kuriame eksponuojamas Varnos auksas.

Čia yra daug Ortodoksų šventyklų, tačiau galima rasti ir dvi katalikų bažnyčias, bei dvi itin senas mečetes, iš kurių viena vis dar veikia.

Ir štai tokie Bulgarijos miestai laukia jūsų. Vieni iš jų – puikūs kurortai, kituose daug muziejų, o treti tesiog yra beprotiškai seni, ir visai nenunykę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *