Čekija-istorinė Europos brangenybė

Istorinė brangenybė Europos širdyje. Taip galima apibūdinti nedidelę šalį su pasakų pilimis ir viduramžių miestais, elegantiškais kurortais ir vaizdingais nacionaliniais parkais. Taip pat kai kurių geriausių alaus rūšių tėvyne. Taip, tai Čekija.

CekijaČekija– valstybė vidurio Europoje. Ribojasi su Lenkija, Vokietija, Austrija bei Slovakija.

Čekijos respublikos sostinė kultūros pripildyta Praha, centrinėje dalyje sauganti unikalią pilį. Vienas iš gražiausių Europos miestų. Tai didinga gotikos, baroko, meno turtų saugykla.  Iš istorinio Prahos miesto organizuojamos kelionės į Čekijos kurortus.

Čekija gali pasiūlyti aktyvių pramogų tiek dieną tiek naktį net ir išrankiausiam turistui. Kanojų nuoma ir pasiplaukiojimai upių vingiais. Sudaryti įvairiausi maršrutai tiek pradedantiesiems, tiek jau veteranams.

Pasilepinti kurortinio gydymo bei karštų šaltinių ir mineralinio vandens procedūromis kviečia garsūs Vakarų Bohemijos kurortai.

Čekijoje siūloma apsilankyti Pilsner Urquell alaus darykloje.

Čekijoje pramogų netrūks ir alpinistams, slidininkams, istorijos bei meno gerbėjams.

Niekur kitur pasaulyje nėra tiek daug saugomų vietų, o Čekijoje yra net 12 vietų įrašytų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Čekijos Respublika vilioja pilių bei dvarų gausa bei įvairove. Daugiau nei 2000 pilių bei dvarų, kurie yra svarbi valstybės nacionalinio kultūros paveldo dalis, tiek savo skaičiumi, tiek menine verte.

Religiniai paminklai ir vietinų piligrimystė dar viena dalis sudaranti Čekijos architektūros paveldą. Nors dauguma bažnyčių, vienuolynų ir koplyčių yra Romos piligrimystės palikimas, tačiau galima surasti žydų bei krikščionių ortodonksų palikimpo pėdsakus.

Pirtys ir gydomieji šaltiniai jau nuo 15 amžiaus gerai žinomi ir naudojami Čekijoje. Tik kelios šalys turi tokias puikias gydymo galimybes kaip Čekija. Dešimtys gydymo poveikį turinčių ir visame pasaulyje žinomų šaltinių galima aplankyti šioje valstybėje. SPA miestai taip pat turi unikalią istoriją bei autentišką atmosferą.

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *