Čekijos miestai

Čekija – garsių kompozitorių šalis, tad dėl garsios praeities turi išpuoselėtus senamiesčius, nuostabias bažnyčias. O kokius Čekijus miestus reikėtų aplankyti čia atvykus? Pigiausiskrydžiai.lt patars jums.

Karolio Tiltas

Čekijos miestai pasižymi puikiai išsaugotais architektūriniais paminklais

Daugumai žmonių Čekijos sostinė Praha yra tarsi stebuklas.

Kelionę po Prahą reikėtų pradėti nuo Karolio tilto. Čia vyko svarbūs Prahos raidai įvykiai, riedėdavo Europos karalių karietos.

Kiekvienas pastatas Prahos centre yra architektūros paminklas – Hradnačų rotušė, ir bažnyčia, turinti astronominį laikrodį, Barokinė Šv. Mikalojaus bažnyčia.

Josefo rajone pamatysite daug senovinių žydų paminklų – žydų rotušę, Pinkaso sinagogą, senosios žydų kapinės turinčios žymaus žydų rabino Jehudo Lowos ben Beatelos antkapį.

Hradčanų rajone kiekvieną žavi Karališka pilis, Renesanso epochoje statyti Švarcenbergų rūmai, barokiniai Šternbergų, bei Arkivyskupo rūmai.

Pasaulinio vardo vertas Čekijos miestas

Karlsbadas – Čekijos kurortas. Šiuo metu jis labiau žinomas, kaip Karlovy Varai, kuriuos Johanas Volfgangas Getė mylėjo lygiai taip pat, kaip ir Romą.

Į šį miestą gydytis važiuodavo Petras I, čia atostogaudavo visi garsiausi muzikantai – Vagneris, Bethovenas, Mocartas, Šopenas, Grygas, Bramsas.

Karlovy varai itin garsėja savo vandeniu, kuris  kaip teigiama yra itin turtingas mineralais, tad savotiškai gydo.

Tačiau čia galima pasižiūrėti ne tik pasigerėti puikiu vandeniu. Šis Čekijos miestas turistui gali parodyti Šv. Petro ir Povilo cerkvę, o įspūdingesnio viešbučio už „Pupp“ turbūt nė su žiburiu nerasite.

Turistus turėtų sudominti antras pagal dydį Čekijos miestas – Brno. Šis miestas, yra vienas iš svarbiausių Čekijos mokslo centrų, taipogi jis turi gilias šaknis. Pirmą kartą jis buvo paminėtas 1243 metais, tačiau įvairūs šaltiniai teigia, kad ši teritorija apgyvendinta buvo jau nuo II amžiaus.

Savaime  aišku, toks senas miestas turi turėti kuom pasigirti architektūrine prasme. Vienas iš labiausiai Brno garsinančių statinių – Špilberko pilis. Iki XVII amžiaus tai buvo karališka pilis, tačiau veliau patapo vienu iš baisiausių kalėjimų.

Šiame Čekijos mieste jus sužavės ir Šv. Petro ir Pauliaus katedra.

Tad tokie yra Čekijos miestai – pasižymintis Karališka didybe.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *