Charkovas

Charkovas

Charkovas

Keliamės į priešingą kraštą Skandinavijai – Ukrainą, jos antrąjį pagal dydį miestą Charkovą.

Charkovas išsidėstęs rytinėje šalies dalyje, net prie trijų upių: Charkovo, Lopanės ir Udos. Šioje vietovėje priskaičiuojama apie du su puse milijono gyventojų.

Susipažinkime kartu su šiuo Ukrainos miestu.

Charkovo istoriniais takais

Miesto istorija prasidėjo tik XVII amžiuje, kuomet ši Ukrainos vietovė buvo įsteigta kaip gynybinė erdvė nuo totorių. Tačiau Charkovo miestas pradėjo plisti ir kaip pastovi žmonių gyvenvietė, sėkmingai veikė kultūros, prekybos srityse (ypatingai XIX amžiuje, kuomet pradėta vystyti mineralų gavyba).

XX amžiuje Charkovui teko iškęsti antpuolius, miestas buvo virtęs ir dideliu karo lauku. 1920 – 1934 metais buvo tituluotas sovietinės Ukrainos sostine, iki ja tampant Kijevui.

Antrojo pasaulinio karo metu Charkovas buvo okupuotas vokiečių ir smarkiai apgriautas. Vystyti ir tvarkyti labiausiai pradėtas šaliai atgavus nepriklausomybę.

Charkovas

Charkovas

Charkovo padėtis šiais laikais

Šiuo metu miestas garsėja savo aukštu pajėgumu pramonės srityje, ypatingai anglies ir geležies gavyboje, kadangi Charkovas įsikūręs netoli anglies šachtų ir Krivoj Rogu, kur gausu geležies. Mieste taip pat gaminami žemės ūkio reikmenys, elektros prietaisai, mašinos.

Šiuo metu Charkovas – pagrindinis Ukrainos kultūrinis miestas, kuriame yra nemažai teatrų, muziejų ir organizuojamų renginių.

Charkovas

Charkovas

Lankytinos Charkovo vietos:

  • Pokrovskio cerkvė, statyta XVII amžiuje;
  • Uspenskio cerkvė, statyta XVIII amžiuje;
  • garsi varpinė, įsteigta laimėjus prieš Napoleoną XIX amžiaus pradžioje;
  • Lopansky tiltas;
  • Šv. Tatianos koplyčia;
  • Charkovo universitetas.

Charkovas – miestas, kuriame dar gyvas sovietinis laikotarpis, ypatingai atsispindintis architektūrinėje dalyje, žymus šalyje pramonine bei kultūrine veikla.

http://www.youtube.com/watch?v=0kowj5wQzPQ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *