Čikaga

Čikaga trečias pagal dydį Jungtinių Amerikos Valstijų miestas. Miestas klesti vienoje iš penkiasdešimties Ilinojaus valstijoje. Vietinis maistas, politinės pažiūros, sporto komandos ir miesto dangoraižiai vieni iš labiausiai atpažįstamų Čikagos simbolių.

cikagaMiestas jau nuo savo įkūrimo 1883 metais išaugo iki vieno įtakingiausių pasaulio miestų. Miestas ant Čikagos upės krantų pripažintas biznio, transporto bei architektūros centru JAV. Mieste ir priemiesčiuose įsikūrę beveik šimtas ddžiausių kompanijų JAV, tame tarpe ir Boeing kompanija.

Čikagos miestas užima 60000 hektarų plotą netoli Mičigano ežero krantų. 190 kilometrų pločio ir 495 kilometrų ilgio ežeras penktas pagal dydį gėlo vandens šaltinis pasaulyje. Platūs Čikagos parkai pritraukia apie 86000000 lankytojų per metus.

Kaip daugiakultūrinis miestas Čikaga klesti dėl harmonijos ir jos apylinkių įvairovės. Čikaga įkūnija Amerikos širdį- vientisumą, sunkų darbą, bendruomenines vertybes ir atspindi socialinę struktūrą 77 rajonuose.

Visoje Amerikoje Čikaga pripažinta kaip labai aistringo sporto miestas.

Įdomūs faktai apie Čikagą

Čikagoje gyvena beveik trys milijonai gyventojų.

Didžiausias pasaulyje apšviestas fontanas įsikūręs Grand Parke. Čikagoje

Linkolno zoologijos sodas vienas iš trijų didelių zoologijos sodų šalyje, kur įėjimas nemokamas, o per metus apsilanko apie trys milijonai lankytojų.

Didžiausi vandens filtravimo įrenginiai Čikagoje, Grand Avenue gatvėje.

Pirmasis pasauluje dangoraižis 1885 metais pastatytas Čikagoje.

Pirmieji riedučiai pasaulį išvydo Čikagoje.

Pirmasis velnio ratas 1893 metais debiutavo Čikagoje.

Aviakompanijos neorganizuoja tiesioginių skrydžių į trečią pagal dydį Amerikos miestą iš Lietuvos. Čikagą galima aplankyti tik su persėdimais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *