Čilės miestai

Šalis prie jūros kranto. Taip tai yra Čilė. Visa Čilė, tai lyg didelis paplūdimys, tačiau ar Čilės miestai gali pasigirti ne tik puikiais paplūdimiais?

Ciles_miestai

Daugelis gražiausių Čilės miestų įsikūrę prie jūros

Valparaisas, svarbiausias Čilės uostas, dar kartais yra vadinamas Ramiojo vandenyno perlu.

Visgi miestą dažnai niokojo žemės drebėjimai, ir daugeliui Kolonijinės architektūros pastatų išlikti nepavyko, tačiau čia yra nemažai Viktorijos laikų, bei Neoklasicizmui priklausančių pastatų.

Šiame Čilės mieste verta aplankyti Sotomayor aikštę, esančią pačiame miesto centre. Aplink šią aikštę įsikūrusiuose pastatuose dirba miesto administracija, bei stovi itin gražūs Puerto rūmai.

Labai gražiai šiame mieste atrodo La Matriz bažnyčia, puikiai derinti prie šalia esančių Kolonijinės architektūros pastatų.

Svarbiausias Čilės miestas

Dar vienas puikus Čilės miestas – Santiagas, kartu yra Čilės sostinė, bei didžiausias miestas.

Santiagas, nors ir senas miestas, neturi labai didelio skaičiaus gerai išsilaikiusių architektūrinių paminklų, dėl tos pačios priežasties, dėl kurios kenčia beveik visa šalis – žemės drebėjimai.

Visgi čia dar yra keletas Kolonijinės architektūros pavyzdžių – Casa Colorada, Church San Francisco, Posada del Corregidor.

Šiame mieste puikia atrodo Palacio de La Moneda rūmai, Plaza Montt, kuriame įsikūręs valstybės aukščiausiasis teismas.

Einant Calle Bandera gatve pamatysite pirklių pastatą, Club de la Unión. Taipogi šioje gatvėje įsikūrusi sieniausia miesto šventovė – Iglesia de San Francisco.

Costanera Center – pagrindinė miesto aikštė, bei pagrindinis architektūrinis paminklas. Beje, šioje aikštėje yra įsikūręs Gran Torre Costanera – aukščiausias pastatas Pietų Amerikoje. Čia yra gausu restoranų, parduotuvių, veikia viešbutis, keli muziejai.

Dar vienas dėmesio vertas Čilės miestas – Kaldera. Kaip ir Valapraisas šis miestas yra vienas iš Čilės uostų.

Būnant Kalderoje itin verta pamatyti San Vicente de Paul bažnyčią, bei Padre Negro uolą. Beje, šioje uoloje, yra daug piešinių.

Taipogi čia yra puikus paplūdimys. Šiame Čilės mieste dar galima rasti puikų Paleontologijos muziejų.

Tad štai kokie yra Čilės miestai. Iš ties Čile įsikūrusi tokioje vietoje, kurią nuolat kamuoja žemės drebėjimai, tačiau atrodo, kad jie miestų architektūros visai nepaveikė – visi Čilės miestai tiesiog puikūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *