Corkas

Korkas antras pagal dydį Airijos miestas pagal gyventojų skaičių, trečias pagal dydį visoje saloje. 2005 metais buvo Europos kultūros sotinė.

Miesto pavadinimas kilęs iš airiško žodžio ,,corcach”, reiškiančio ,,pelkė”.

Korkas

Korkas

Korko teritorija buvo apgyvendinta šeštame amžiuje, kai norvegų vienuolis Finbarr dabartinėje miesto teritorijoje įkūrė vienuolių bendruomenę. Dabar šis vienuolis laikomas šventuoju, miesto globėju.1185 metais Anglijos karalius suteikė Korkui miesto teises.

Pasak legendos pati žymiausia Korko lankoma vieta, vadinama Finbarr vardu, stovi toje pačioje vietoje, kur vienuolis pradėjo maldas.

Mieste įsikūręs stambus uostas, įsikūrią dokai bei prieplaukos.

Bramley pilis viena iš lankytinų Korko vietų. Pilį pastatė vienas iš Didžiausių Airiojos vadų, Bramley pilyje yra legendinis Bramley akmuo, kuris yra pilies bokšte ir jį reikia pabučiuoti atsilenkus atgal, tada niekada neprarasite iškalbos dovanos.

Korke įsikūręs unikalus sviesto muziejus. Pirmame aukšte eksponuojama tradicinė sviesto priėmimo technika. Muziejuje eksponuojama ir daugiau prietaisų bei indų susijusių su sviesto gamyba.

15 minučių nuo Korko miesto vieną iš įspūdingiausių lankomų vietų mieste. Vaizdingoje vietovėje 70 akrų teritorijoje įrengtas parkas. Tai ne zoologijos sodas, tačiau jame galima susidurti su gyvūnais akis į akį. Gyvūnai vaikšioja laisvai kaip ir lankytojai. Galite pamatyti kengūrų, beždžionių, stručių, lemūrų ir dar daug įvairiausių rūšių augintinių.

Jei lankysitės Korko mieste praeikite Paul gatve, tai viena iš unikaliausių gatvių su savo statiniais ir pastatais visoje Airijoje.

Kitos lankytinos vietos

Crowfordo meno muziejus

Šv. Onos bažnyčia. Bažnyčia labiausiai traukia tuo, kad jos varpinėje galima paskambinti varpais.

Senoji Midletono viskio darykla

Nereikėtų pamiršti ir Korko uosto.

Pigių skrydžių aviakompanija Wizz Air organizuoja skrydžius maršrutu Vilnius-Korkas-Vilnius.

Korko miestas laukia lankytojų.

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *