Danijos miestai

Daniją galime pavadinti Šiaurės karalyste. Ji nors ir žymiai mažesnė už Švediją, turi šiek tiek įdomesnę praeitį. Tačiau šiame straipsnyje kalbėsiu ne apie Danijos praeitį, o apie tai, kaip atrodo Danijos miestai.

Danijos-miestai

Danijos miestai - draugiški dviračiams

Dar vienas įdomus Danijos miestas – Orhusas. Tai yra antras pagal dydį miestas Danijoje, tad jis visai nestokoja architektūrinių paminklų.

Čia galima pamatyti Århus Domkirke – ilgiausią, bei aukščiausią katedrą visoje Danijoje. Puikiai atrodo Vor Frue Kirke.

Den Gamle By – muziejus po atviru dangumi. Čia ne tik eksponuojami tikri pastatai, tačiau yra atvežtos kai kurių kopijos iš visos Danijos.

Šiame mieste garsėja ir jo botanikos sodas – tad nepamirškite apsilankyti ir čia.

Danijos miestams, kuriame neapsieisite be dviračio

Danijos sostinę Kopenhagą galime pavadinti dviračių miestu. Čia visi visur ir visada važinėja dviračiais. Tam yra sugalvota įvairių motyvų, tačiau faktas, kad Kopenhagos gyventojams patinka dviračiai – itin tvirtas.

Čia yra išlikę XVII a. statybos pastatai – Apvalusis bokštas, astronomijos observatorija, statulomis dekoruotas Biržos pastatas. Rozenburgo rūmai puikiai reprezentuoja Nyderlandų Renesansą.

Čia išliko autentiškos Rožių pilies dekoracijos, o Rozenburgo pilyje saugomos karūnos, ir kitos brangenybės.

Nuo Išganytojo bažnyčios bokšto atsiveria puiki miesto panorama.

Šiame mieste įkurtas Tivolio pramogų parkas turistus vilioja Velnio malūnu, karuselėmis. Taipogi čia vyksta įvairūs pasirodymai, gan dažnai koncertuoja tarptautinės baleto grupės.

Odensė – trečias pagal dydį miestas Danijoje. Turistus jis itin traukia – čia labai daug įdomių objektų, tad apie viską iš eilės.

Pirmiausia čia verta pamatyti Sankt Knuds Kirke. Tai yra 1093 metų statybos katedra, kuri laikus bėgant vis buvo restauruojama.

Taipogi čia yra Danijos geležinkelio muziejus, Hanso Kristiano Anderseno muziejus. Itin daugelio turistų kiekvienais metais susilaukia miesto zoologijos sodas.

Štai tiek galima pasakyti apie Danijos miestus. Kaip matote nėra jie itin skirtingi – bet šalis maža, tad ir skirtumai maži.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *