Danijos žemėlapis

Danija yra nelabai didelė šalis, įsikūrusi Jutlandijos pusiasalyje. Danijos teritorija, maža, o gyventojų ši šalis turi daug. Ar žmonių gausa įtakojo vaizdą, kurį šiandien mums parodo Danijos žemėlapis?

Danijos_zemelapis

Danijos žemėlapis teturi vieną sausumos sieną, tačiau ši yra su Europos galiūne - Vokietija

Labai įdomu tai, kad ši šalis teturi vieną sausumos sieną. O ir ši yra su Europos galiūne – Vokietija. Kalbant apie šalies plotą – jis siekia 43 094km2. Kadangi čia gyvena apie – 5,6mln. gyventojų, jų tankumas siekia 129 žmones kvadratiniame kilometre.

Danija yra suskirstyta į 5 regionus, kurie dar yra susmulkinti į 78 savivaldybes. Beje, regionų sistema įsigaliojo visai neseniai  – 2007-aisiais. Įdomu tai, kad Danija turi dvi savą autonomiją turinčias salas – Farerų, bei Grenlandiją.

Štai kokie regionai yra randami Danijoje (skliausteliuose nurodyti administraciniai centrai):

  • Sostinės (Hovedstadeno) regionas (Hileriodas)
  • Pietų Danijos regionas (Vailė)
  • Šiaurės Jutlandijos regionas (Olborgas)
  • Vidurio Jutlandijos regionas (Viborgas)
  • Zelandijos regionas (Sorė)

Danijos žemėlapis gamtiniu požiūriu

Danija gamtiniu požiūriu yra labai panaši į Lietuvą, tad čia vyrauja lygumos. Jutlandijos šiaurė, bei rytai yra itin ežeringi. Taipogi čia reljefas kiek kalvotas, bet aukščiausia vieta tesiekia 172m virš jūros lygio. Visgi, pagrinde vyrauja žemumos, kurios yra gan žemai – apie 40m virš jūros lygio.

Danijos upės yra trumpokos, tačiau vandeningos. Iš tiesų, jos yra labai trumpos – ilgiausios šalies ilgis tesiekia 158km. Kalbant apie ežerus, situacija yra labai panaši – čia galima rasti itin daug nedidelių ežerų. Tiesa, nors šalyje tokių yra apie 1000, visi ežerai tesudaro 1,6% šalies ploto.

Iš dalies puiku yra tai, kad šalyje vyrauja vidutinių platumų jūrinis klimatas – žiemos trumpos, o vasaros ilgos. Tiesa žiemos čia švelnokos – vidutinė temperatūra siekia ~-0,5 laipsnio, bet vasarą vidutinė temperatūra tepakyla iki 17-19 laipsnių.

Tad štai toks yra Danijos žemėlapis. Ši šalis yra gan maža, bei įsikūrusi tokioje vietoje, kurioje daug įdomių gamtinių objektų lengvai nepamatysi. Tačiau jeigu jums patinka Lietuviškas klimatas – Danijos žemėlapis bus geriausias pasirinkimas jums.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *