Delis

Delis

Delis

Keliaukime į vietą, kurioje daugelis atranda savo dvasinę pusiausvyrą bei tikėjimą – Indijos sostinę Delį.

Delio lokalizacijos vieta – šalies šiaurinė dalis, prie Džamnos upės, Himalajų papėdėje. Mieste priskaičiuojama 12 su puse milijonų gyventojų.

Susipažinkime artimiau su šia vietove.

Delio istoriniais takais

Oficiali miesto įkūrimo data laikoma dar priešistoriniai metai – 1140 m.pr.Kr., kuomet teritorija buvo vadinta Indraprastha. Delio pavadinimas suteiktas I a.pr.Kr.

Miestas itin suklestėjo III amžiuje, kuomet priklausė Maurijų dinastijai. Vėliau Delis priklausė Delio sultonatui, Mogolų imperijai (buvo jos sostine).

Didžiausias suklestėjimas – XIII – XVIII amžiais, kuomet vietovė tapo svarbiausiu Šiaurės Indijos prekybiniu centru, iki miestą užimant britams.

Delis oficialia nepriklausomos Indijos sostine tapo 1947 metais, o nuo 1957 metų – ir Indijos konstitucine sostine. Nuo XX amžiaus II pusės miestas vienas svarbiausių centrų visame Pietų Azijos regione.

Delis

Delis

Delis šių dienų pasaulyje

Miestas yra suskirstytas į dvi dalis: senamiestį (gyvenamasis, pramonės rajonas) ir naujamiestį (Indijos valdžios vieta), kurios jungiamos bendro žiedo.

Delis – iki šių dienų gyvenantis religinėje ir kultūrinėje įtampoje, kadangi apsigyvenę skirtingų požiūrių tautų žmonės. Visgi daug atvykstančiųjų čia ieško dvasinės ramybės, meditacijų ir pan.

Indijos sostinėje itin išplėtoti amatai: dramblio kaulo raižinių gamyba, namudinio audimo dailieji amatai, aukso ir sidabro dirbiniai…

Miestas visuomet gausus lankytojų bei vietinių gyventojų, kurių gyvenimas verda siaurose gatvelėse, turgavietėse. Vietovėje apstu šventyklų, prižiūrimų parkų, yra ir modernusis rajonas.

Delis

Delis

Labiausiai lankytinos Delio vietos:

  • Lal Kyla Raudonasis fortas, pastatytas XVII amžiaus viduryje, buvusi mongolų imperatorių rezidencija. Forto sienos padarytos iš raudonojo smiltainio, nuo to kilo ir statinio pavadinimas;
  • prabangus minaretas Kutub Minaro, miesto simbolis, statytas net XII amžiuje. Pastatytas islamo religijai;
  • Delio prospektas Radž Patch;
  • Lotoso šventykla (įrengta šiuolaikinėmis tendencijomis);
  • didžiausia mečetė visoje Indijoje – Džama Masdžidas, statyta XVII amžiuje, kurioje telpa iki 5000 besimeldžiančiųjų;
  • Nacionalinis muziejus;
  • Raudonojo forto archeologijos muziejus;
  • Tarptautinis lėlių muziejus;
  • Amatų muziejus.

Kaip matyti, Delis – miestas, kuriame galima ne tik ieškoti savęs, melstis, bet ir pamatyti daug įvairių nematytų vietų, muziejų, susipažinti su indiška kultūra bei gyventojais.

http://www.youtube.com/watch?v=tcTgBcCWcCU&feature=related

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *